Wpis z mikrobloga

#poczta
#pocztapolska
#kurier

Kurde, sklep mi wysłał paczkę pocztą zamiast czymś normalnym, dokładnie Pocztex Kurier 48. Ile razy coś miało dojść pocztą to dostawałam awizo pomimo czekania w domu, coś mi mówi, że teraz też tak będzie, ale nie zamierzam w ten upał lecieć 3 kilometry na pocztę po paczkę, która waży kilka kilogramów. Czy jeśli zamówiona została usługa "Pocztex Kurier z dostawą do klienta" to mam prawo wymagać, żeby dotarła do mnie do rąk własnych? Zaprę się i tego nie odbiorę z tej poczty, dość już mam odwalania za nich ich własnej roboty ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
@Slamowir: Oby, z dwa miesiące temu specjalnie dopłaciłam za opcję dostawy do rąk własnych, oczywiście dostałam awizo, od tamtej pory jestem na nich cięta, może teraz mnie zaskoczą ;)
@pianinka: A gdzie mieszkasz wieś czy miasto? Generalnie dziwi mnie fakt, że zawsze awizo - bo przecież kurierzy maja płacone od doręczonej paczki (chyba, że to wioska i listonosz dostaje do doręczenia paczki - ale oni jeżdżą samochodami i tak i tak). Pytałaś o to kiedyś na Poczcie, czemu jest tak mimo, żę powinni Ci przesyłki doręczać? Może istnieje jakiś inny powód, który utrudnia doręczenie Tobie przesyłki?:) Patrz rzeczy typu zamknięta
@haosek: Mieszkam w Warszawie na normalnym osiedlu, nie ma opcji, że nie wiedzą jak doręczyć, zresztą do skrzynki z awizo trafiają ;) Pytałam na poczcie ostatnio i babka mi odpowiedziała, że za mało listonoszy i za dużo pracy mają żeby każdą przesyłkę doręczać. No super, ale opcja dopłaty za doręczenie jak była tak jest i dalej okradają ludzi. Zadzwoniłam zgodnie z poradą kolegi wyżej do kuriera rano i poprosiłam, żeby był
@pianinka: Ale w takim wypadku to nie listonosz nosi Twoją przesyłkę, tylko kurier :). A kurier ma płacone od doręczonej przesyłki, może rzeczywiście nie ma kto w ogóle nawet nosić paczek, bo nie ma osób - nie wiem, nie znam sytuacji. Jeżeli tak to wal skargi, wtedy jak mają komuś z góry wrzucić awizo zamiast paczki to może zaczną Ciebie omijać w tej procedurze.