Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś w jakiś sposób pokazać na przykładzie jak wygląda #simracing w porównaniu do jazdy po torze sportowym autem?
Do najbliższego toru mam daleko i myślałem, że może zestaw do PC by trochę funu dał.
Myślałem o #fanatec csw v2.5 ale podobno tylko direct drive - taki zestaw to prawie 10k czyli z 10 jazd po torze albo i 15.
Pedały to wiadomo a jak z responsywnością kierownicy, itp?
  • 10
@venkat_prawdziwy: Simracing na pewno wychodzi taniej niż upalanie gruza na torze. No i w grze/symulatorze jak popełnisz błąd to nic się nie stanie.

Jeśli bardzo nie chcesz móc skręcić kierownicą na zakręcie to po prostu zwiększ siłę FFB (nie polecam tego robić, zwłaszcza na Logitechach). W kwestii realizmu to polecam zainteresować się VR.
@ShyHOO: @damian_co_dalej:
Nie no własnie dlatego pytam. Za cenę kompletu opon + czasu na torze mogę mieć fanatec DD base.
Wiadomo, że to nie to samo ale dla mnie wypad na tor na godzinę to cały dzień + urlop bo zazwyczaj track day są w tygodniu.
3-5 wypadów - 3-5h to komplet opon xD
Nie wspomnę o klockach, dziurach w karoserii, od żwiru, itp.

Z wyjazdów na tor pewnie i
@venkat_prawdziwy To ja powiem ze swojego doświadczenia. Niegdyś realizowałem motoryzacyjną pasję w realu, jeździłem co najmniej kilkudziesięcioma autami 500 KM+, sporadycznie na torach, lotniskach, a wtenczas Gran Turismo 5 było powiedzmy dopełnieniem mojej pasji, ale nigdy jakoś mnie nie porywało. Potem zostałem namówiony przez kierowcę wyścigowego z prawdziwego zdarzenia do wypróbowania Assetto Corsy. Od tamtej pory simracing zaczął zyskiwać na znaczeniu i to do takiego stopnia, że wkrótce stał się pełnoprawną pasją.
@lucjan-prochnica: pomożesz w doborze sprzętu? Coś na poziomie żeby DirectDrive ale nie orientuje się jaka różnica cen jest w tej technologii. Z tego co wiem DD został w sumie wypyszczony do sprzedaży dla kowalskiego niedawno? Bo w tamtym roku siedziałem na jakimś forum odnośnie simracing i pisano właśnie że coś ma wyjść, dobrego i w przystępnej cenie. Zależy mi min. na 3DOF, super jakby był 6DOF (przeciążenia na ciele). Musi być