Wpis z mikrobloga

Niedługo będę miał drugiego bąbelka i rozważamy z żoną wymianę samochodu. Obowiązkowo kombi, automat i benzyna.
Póki co bierzemy pod uwagę Octavię (610L) i Corollę (596L). Wcześniej myśleliśmy również nad Kią Ceed, ale mimo że w katalogu ma największy bagażnik (625L), to w rzeczywistości jest on najmniejszy, przez to, że pod podłogą jest sporo schowków, ale nie włożymy tam walizki czy wózka.

Jak myślicie, który model będzie lepszy w codziennym użytkowaniu, weekendowych wyjazdów za miasto i wakacyjnych dalszych podróży?

#motoryzacja #samochody

Co wybierasz?

  • Skoda Octavia kombi 1.5TSI DSG Ambition + Amazing 31.6% (18)
  • Toyota Corolla TS 1.8 Hybrid e-CVT Comfort + Tech 61.4% (35)
  • Inny. Podam propozycję w komentarzu. 7.0% (4)

Oddanych głosów: 57

  • 15
  • Odpowiedz
@mwink: z Twojej listy wybrałem nową corolkę, ale z budżetem 90-100k (a taki szacuję z propozycji) masz jeszcze wiele opcji, w tym Astra czy nowy Focus.

Nie przesadzajmy z bagażnikiem cee'da - spokojnie się do niego zapakujesz dwoma bąbelkami i wózkiem. Weź pod uwagę kwestie utraty wartości. Będzie najmniejsza przy corolce i Hondzie Civic, która w wersji hatch jest równie pakowna co kombi. Namieszałem? Taki był mój cel ( ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blueray: Budżet ok 100k, tak jak piszesz.
Teraz mamy Fiata Crome, która ma wg katalogu 500L i jak jedziemy na kilka dni poza dom z 1 babelkiem, to bagażnik jest pełny po brzegi. :)
Jeździliśmy testowo wszystkimi modelami, które wymieniłem. W Astrze siedzieliśmy, ale wnętrze (wykonanie, komfort siedzenia) nam mocno nie podeszło. Focus bardzo fajny, ale w tym budżecie raczej tylko 1.0 by wchodził w grę. Raczej mnie nie przekonuje.
Z
  • Odpowiedz
Jak myślicie, który model będzie lepszy w codziennym użytkowaniu, weekendowych wyjazdów za miasto i wakacyjnych dalszych podróży?


@mwink: zastanów się ile razy wykorzystasz tą przestrzeń? jeżeli 3/4 do roku to kup se bagażnik dachowy i wyjdzie na to samo a taniej. Nie mówie że kombi to nie, bierz kombi ale nie przejmuj się pojemnoscią bagażnika, kupisz listwy na relingi - wyjdzie ze 1k a sam bagażnik to nawet wypożyczysz.
Mam V60
  • Odpowiedz
@mwink: zrób numer i weź żonę do salonu Forda i daj się jej przejechać nowym S-max. Ja wiem, że auto ponad budżetem o jakieś 10-20k, ale jak widzę Twoje wymagania to nie ma dla Was lepszego auta. Benzyna 1.5 160 KM + automat wystarcza. Auto zajmuje na drodze tyle miejsca co kompakt kombi, a siedzisz wyżej i wszystko widzisz.

http://www.otomoto.pl/oferta/ford-s-max-2-0-ecoboost-240km-powershift-salon-polska-titanium-7osob-automat-vat-ID6BU8xm.html#eb33aa7412
auto z przebiegiem 50k, ale niech się kompakty schowają ( ͡
  • Odpowiedz
@mwink: weź pod uwagę, że Corolla w ogóle nie jedzie. To jest muł totalny, ogólnie straszny dziadkowóz. 1.5TSI będzie znacznie bardziej dynamiczne przy niższym spalaniu na trasie bo hybryda daje tylko oszczędności w zakorkowanym mieście oraz DSG da znacznie więcej frajdy z jazdy niż nudna skrzynia bezstopniowa.
  • Odpowiedz
weź pod uwagę, że Corolla w ogóle nie jedzie.


@SpokojnyPan: z tego co wiem (nie jeździłem), aktualne 1.8 nawet daje radę, a 2.0 robi przyzwoity przeciąg. Nowa generacja Corolli ma zespoły napędowe nowej generacji.
  • Odpowiedz