Wpis z mikrobloga

@GoldBackUP88:

Siema :)

Właśnie czytam sobie Twoje AMA i mam pytanko.

Otóż przeprowadzam się do Stavanger w sumie już za tydzień, a od miesiąca mam problem ze znalezieniem mieszkania. Czy poza FINN.NO są jeszcze jakieś ciekawe portale gdzie można poszperać?

Sam znalazłem tylko jakieś stronki firm pośredniczących, ale tam się powtarzały ogłoszenia raczej. Wszelkie zapytania jakie wysłałem odnośnie mieszkań zostały olane, a te kilka na które dostałem odpowiedzi mówiły jedynie, że oferta już nie aktualna.

To tylko ja mam takie szczęście, czy z mieszkaniem nie jest łatwo ogólnie i może lepiej skorzystać z oferty jaką mam ze swojej przyszłej firmy, że to oni mi znajdą mieszkanie w zamian za rezygnację z innych bonusów? Z góry dzięki za info :)
  • 6
@Luciak: Znaleźć mieszkanie jest obecnie bardzo trudno. Coraz więcej ludzi przyjeżdża do Norwegii zajmując wolne miejsca. Inna sprawa że Norwedzy nie są zbyt wyrywni do wynajmowania mieszkań obcokrajowcom. Najłatwiej jest wynająć mieszkanie będąc na miejscu bo Norweg musi się z Tobą spotkać, zobaczyć jak wyglądasz i ocenić według swoich jakiś tam kryteriów. Chore to trochę ale tak już jest. Trochę łatwiej byś miał z mieszkaniem na miejscu bo mógłbyś pokazać swój
@GoldBackUP88: Dzięki za odpowiedź :) BTW: po twoim AMA zaczynam się zastanawiać, czy się nie przeniosę kiedyś, bo początkowo firma proponowała mi jako miejsce pracy Hammerfest, ale jednak ja obstawałem za Stavanger :P
@GoldBackUP88: To w takim razie mam już dwa na początek - jaki bank i jaka sieć komórkowa? :) Do Polski nie będę raczej dzwonił (skype power), a co do banku, to żeby jak najwięcej możliwości do zrobienia samemu przez net (ewentualnie english version, żeby było). Jakieś porady? Bo z tego co na forach wyczytałem, to sporo polaków ma w Postbanken, a znowuż babka z HR z firmy poleciła mi te: Sandnes