Wpis z mikrobloga

Mam starego smart tv, który już nie jest aktualizowany i wpadłem na pomysł zrobienia sobie centrum multimedialnego z #kodi #xbmc. Całość chciałbym postawić na #raspberrypi, aktualnie siedzi to wszystko na moim laptopie włączonym 24/7, więc pobór prądu nie jest najniższy w skali miesiąca. Jaki model raspberry pi najlepiej wybrać pod to zastosowanie i czego będę potrzebował oprócz samej płytki? może ktoś polecić jakiś gotowy zestaw typu plug and play z zasilaczem, kartą pamięci itd?

Jeszcze tak poza tematem, marzy mi się zrobienie przy okazji jakiegoś domowego serwerka www na projekty lokalne. A jeszcze bardziej mi się marzy zdobyć/zlutować jakieś termometry, żeby mi pokazywało przy okazji temperaturę w domu i na zewnątrz na bieżąco, tylko nie wiem jaki model się najlepiej pod te wszystkie zastosowania nada, bo tych modeli się mnoży i mnoży ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
@Misterius: Jeśli chodzi o samo kodi na malinę to polecam Libreelec. Jeśli chcesz do tego jeszcze postawić jakiś serwer www i inne bajery to system Raspbian na maline i tam dodajesz kodi i co tam potrzebujesz lub DietPi, też dosyć ciekawa dystrybucja oparta na Debianie, z prostym instalatorem dodatkowego softwaru.