Wpis z mikrobloga

Jest możliwość stworzenia pewnej bazy/listy z kluczem w excelu, która będzie miała jakieś wartości? Chcę sobie opracować dietę i stworzyć bazę produktów - kcal/makro na 100g produktu, następnie w jakimś tam innym miejscu mieć możliwość wyboru tego produktu szukając/jakiś dropdown i podając odpowiednią wagę i następnie automatycznie przeliczyłby kcal/makro dla wagi, którą podałem. Mniej więcej coś takiego.
#excel
imaco - Jest możliwość stworzenia pewnej bazy/listy z kluczem w excelu, która będzie ...

źródło: comment_3S2zVDTmnZC30fA3wptUcZfYt9ANRvro.jpg

Pobierz
  • 5
@imaco: Istnieje na pewno jakiś sposób bo kiedyś z takiego korzystałem, ale obecnie jedyny jaki mi przychodzi do bani do wykorzystanie kilku funkcji JEŻELI. Jak ktoś rano wstanie kumaty to na pewno Ci rzeczowo odpowie.
Jeżeli chodzi o porady ode mnie
1) Jeżeli będziesz chciał trzymać wszystkie produkty w 100g to np. dla kcal funkcja będzie wyglądała następująco

=JEŻELI(B2="mleko";Arkusz2!B4*Arkusz1!C2;=JEŻELI(B2=)

W miejscu Arkusz2!B4 masz zapisaną kaloryczność w tym wypadku mleka
W miejscu
@zdzisekmalina dzięki! Dokładnie tego szukałem! Jest jeszcze możliwość zrobienia jakiegos podpowiadania wpisywania produktów? Wpisuje: "ml", to mi podpowie dokładną nazwe "mleko 3.2%" lub tez "mleko 3.2% bez lektozy", jeżeli odpowiednio znajdują sie te 2 wpisy w bazie?