Wpis z mikrobloga

#dieta #gotujzwykopem #wegetarianizm

Mirki, potrzebuję pomysłów na jakieś fajne, niezbyt kaloryczne sałatki. Niestety, uwielbiam majonez, jest jakaś smaczna opcja zastąpienia go? Próbowałam jogurtem, ale meh, tylko popsuł sałatki. Lubię też sery pleśniowe, no ale to znowu kalorie...

Generalnie lubię: większość warzyw, pieczarki, majonez xD, sery, rukolę, sałaty, kiszonki, generalnie warzywno-słone połączenie
Nie lubię: słodkich dodatków, orzechów, owoców, mięsa, ryb i owoców morza w sałatkach (ewentualnie kurczak)
  • 11
  • Odpowiedz
@Hans_Olo: Może faktycznie lepiej zjeść mniej dobrego niż szamać na siłę jakieś cuda dietetyczne, muszę to przemyśleć :P
Generalnie chciałam zacząć jeść sałatki zamiast "normalnych" posiłków żeby zrzucić do sierpnia 3-5 kg, ale jak mi kalorycznie wyjdzie na to samo co zwykły obiad to już sama nie wiem czy warto.
  • Odpowiedz
@pianinka: ale alternatywnie mieszanie majonezu z jogurtem, musztardą i przyprawami jest całkiem smaczne do niektórych sałatek. Zyskasz trochę na ilości i utrzymasz trochę niższą kaloryczność.
  • Odpowiedz
@pianinka może cremajo odpowie na twoje potrzeby? Jestem w trakcie 1 słoika 40% tłuszczu (jest też wersja 20) chyba coś 390kalorii na 100g, wersja 20% ma 230. Kocham go całym sercem bo ze mnie też wielka fanka majonezu ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@lunaria: Hm, zainteresowałaś mnie, muszę poszukać, gdzie go kupujesz? W końcu kupiłam do sałatki majonez light Hellmann's i o dziwo ma ponoć tylko 280 kalorii w 100 ml, trochę się martwiłam, że te mililitry mają jakiś tragiczny przelicznik na gramy, ale wychodzi prawie 1:1, więc ze 3 razy mniej niż zwykły majo.
  • Odpowiedz
@pianinka: sałatka z boczkiem ;) tylko odlej tłuszcz ze smażenia i będzie całkiem ok. Boczek, pomidory, mix sałat, vinegret. Dodac możesz: suszone pomidory (ale to znowu tłuszcz xD), pestki slonecznika, cieciorkę, jajko, kawałki camemberta albo tarty pleśniowy. Można tez dodać kurczaka.
  • Odpowiedz