Wpis z mikrobloga

  • 0
#informatyka #cyberbezpieczenstwo #programowanie witajcie Mirki, miłego wieczoru tak z góry bo zaraz was pomęcze pytaniami, mianowicie jestem. Studentem na zagranicznej uczelni, w wrześniu zaczynam trzeci rok studiów i podczas drugiego semestru muszę podjąć się stażu czy praktyk, studiuję informatykę śledcza i cyber bezpieczeństwo, poszukuje stażu w tym kierunku, typowo pen testing red team, blue team soc itp, jednak chciałbym w Polsce odbyć ten staż, (tęskno za krajem) narazie wysyłam emaile do różnych firm które się reklamują na LinkedIn, w mailu tłumacze czego szukam i załączam CV, uczelnia raczej nie jest pomocna w tej sprawie więc jestem skazany na siebie, mogli byście opisać jak wygląda szukanie stażu w IT w Polsce z waszego doświadczenia itp?

( nie pogardzil bym też stażem typowo programista )

Dzięki Pany i panewki ( )
  • 14
  • Odpowiedz
@Quokaa: Idziesz na targi pracy, idziesz na stanowisko danej firmy, rozmawiasz z ludźmi, dajesz cv do rączki i tyle.

Jeżeli szukasz stażu tylko po to żeby po 3 miesiącach się zmyć to raczej żadna firma się nie zgodzi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kebab-case niestety szukam stażu z innego kraju i dopiero na staż bym przyleciał do Polski

Ogółem stażu chciałbym odbyć wymagane 3 miesiące i dodatkowo cała letnią przerwę którą mam aż do końca sierpnia, jednak jestem osobą zainteresowana ta pracą i nie tylko dla pieniędzy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Quokaa: W Polsce staże trwają od lipca do października


To może być trudno z tym, w razie czego szukam też w aktualnym kraju
Do Comarch juz składałem ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Quokaa na jakiś darmowy powinieneś się załapać


Uuu, na darmowy niestety nie mógłbym bo za coś bym musiał żyć
  • Odpowiedz
  • 0
@Quokaa obawiam się, że w dziale sec zatrudnienie na 3msc im się nie kalkuluję, wpuszczenie człowieka do swojej infra na 3msc żeby po jego odejściu wszystko zmieniać, robić audyt oraz te bardziej świadome obawiają się ataków socjotechnicznych
  • Odpowiedz