Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak to jest ze zwrotem podatku w Irlandii?

W ciągu 2 lat każdego roku pracowałem zarówno w Polsce jak i w Irlandii i w obu przypadkach byłem rezydentem podatkowym w Polsce. Kiedy na stronie revenue wystąpiłem o zwrot podatku za jeden rok z miejsca został on przyznany, za drugi rok z kolei poprosili mnie o potwierdzenie zadeklarowanej w Polsce wartości przychodów zagranicznych. Problem jest taki, że aby to dostać to trzeba się troszkę namęczyć w US a dodatkowo musi być to dostarczone w języku angielskim przez co dochodzą koszty tłumaczenia ~1000 zł bo US nie wystawia takiego dokumentu w języku angielskim. Ktoś miał podobną sytuację i może podzielić się doświadczeniem jak rozwiązać problem :)?

#irlandia #podatki #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
@Morzan: Odniosę się tylko do fragmentu - kiedy miałem sprawy (w tym i dość poważne) do załatwienia w Irlandzkich urzędach sam tłumaczyłem materiał tak, by był czytelny (ten sam układ strony) i dostarczałem razem z oryginałem. Nigdy nie miałem żądania tłumaczenia wykonanego przez tłumacza przysięgłego. Być może zależy to od urzędnika i zwyczajów w danym miejscu - ale może nie musisz bulić grubej kasy? Co do rezydencji podatkowej - nie wiem.
  • Odpowiedz
@bialy100k: O proszę, cenna informacja. W sumie co mi szkodzi spróbować tak to załatwić zanim człowiek wyrzuci grube pieniądze za to. Dzięki wielkie za informację ;)
  • Odpowiedz