Wpis z mikrobloga

@pejczi: Kapitał zakładowy to wkład udziałowców do spółki. Może być w formie pieniężnej. Spółka z pieniędzmi otrzymanymi tytułem wkładu może zrobić co uzna za właściwe, to Zarząd odpowiada przed udziałowcami za racjonalnie wykorzystanie tych środków.

Twój problem: tak, za pieniądze otrzymane jako kapitał zakładowy możesz kupić telefon i opłacić abonament, skoro jest on niezbędny do prowadzenia działalności spółki.
@corrs: Ok, a w sytuacji gdybym na poczet kapitalu zakladowego wniósł np. samochod, oraz środki pieniężne, to czy moge z tych srodkow pienieznych zaplacic za naprawę samochodu?
@pejczi: Możesz. Po mojemu - nie opyla się wnosić aportu (samochodu) w formie kapitału zakładowego. Lepiej wnieść pieniądz i za niego kupić ten samochód.
Widzę, że każda odpowiedź rodzi kolejne pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No to jest tematyka raczej na szklaneczkę rudej a nie posty na portalu ze śmiesznymi obrazkami ...

Widzisz, @pejczi: mało nośny z różnych przyczyn. Ja bym tak nie robił, jeżeli nei ma uzasadnionej konieczności, a na razie jej nie widzę u Ciebie.

Tak, jest możliwość wynajęcia takiego samochodu od udziałowca, ale wchodząc w sferę kontaktów biznesowych