Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki z #emigracja i #pracbaza
Chciałbym zapytać Was o sposób w jaki znaleźliście pracę biurową w zagranicznych firmach.
Na chwilę obecną pracuję na stanowisku obsługi klienta B2B w korpo (dla klientów zagranicznych), jednak chciałbym przenieść się do innego kraju, bo jestem na etapie życia, gdzie nic mnie nie trzyma już w Polsce i chciałbym spróbować swoich sił gdziekolwiek indziej. Zawsze było to moim marzeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znam niemiecki i angielski, trochę rosyjski, mam dwa magistry - z ekonomii i doradztwa, a na obecnym stanowisku pracuję ponad dwa lata.
Kraje, nad którymi najbardziej się zastanawiam to kraje Europy zachodniej i północnej, jednak mimo wielu wysłanych CV i listów motywacyjnych (skonsultowanych wcześniej z rekruterami i tłumaczami) dostałem zaproszenia na kolejny etap wyłącznie od firm znajdujących się na Węgrzech, w Czechach, czy na Słowacji.
Czy spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem? Jeśli tak, to jak sobie z tym poradziliście? Jest to na ten moment szklany sufit, którego nie mogę przebić. Myślicie, że może być to kwestia doświadczenia?
Nie mam też problemu z tym, żeby iść do pracy fizycznej za dobrą kwotę np. na rok (pracowałem tak już wielokrotnie), jednak wolałbym nadać mojej ścieżce kierunek w zgodzie z ukończonymi studiami, więc najlepszym rozwiązaniem byłaby na pewno praca w innym korpo. Agencje pracy zostawiam więc na koniec, gdyż tam w większości poszukiwani są pracownicy fizyczni.

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@Sl_w_k_1: w Poznaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak, zdaję sobie sprawę, że u nas jest taniej, powstają całe rzesze SSC, jednak wiele ofert pasujących do mojego profilu widnieje na Linkedinie w innych krajach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adamdd: mój różowy pracuje w bpo w HR. Niedużo ale ma trochę do czynienia expatami. To jakie on dostają dodatki za przeniesienie przyprawia Jano ból tyłka.
Poszukaj w pl jakiegoś o korpo i w ramach jego strukturę będzie można zmienić lokacje
@adamdd: poki nie bedziesz mieszkal w danym kraju, nie masz szans na ewentualne rozmowy (to dotyczy skandynawskich krajow, Norwegia here). Male sa tez szanse na rozmowe przez skype'a
@adamdd Dokładnie tak jak pisze @Sl_w_k_1, po prostu postaraj się o przeniesienie do zagranicznego oddziału korpo, w którym pracujesz. Znajoma tak wylądowała w Luksemburgu
@adamdd: ja po prostu przeprowadziłam się do obcego kraju i wysyłałam CV przez indeed. I oto mam pracę. Doświadczenia miałam rok. A pomysł co do przeniesienia do innego oddziału wydaje się spoko, sama o tym myślę, ale z moim #!$%@? zapewne nie wysiedze odpowiednio długo na jednym stanowisku