Wpis z mikrobloga

Na głównej pojawiło się znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5036999/ujawniamy-w-1971-roku-izraelski-dziennik-maariv-donosil-ze-to-zydzi/najlepsze/
Jako że źródłem jest moja ulubiona strona z fejkami, czyli globalne-archiwum.xd, postanowiłem się temu przyjrzeć.

tl;dr: Wykopki wykopują neonazistowską propagandę.

Na początku tego "artykułu" mamy cytat:

Wiem, jaką tragedią jest dla was sprawa Katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski.’


Zobaczmy sobie kto wypowiedział te słowa: Alexander Barkashov

Alexander Petrovich Barkashov (Russian: Алекса́ндр Петро́вич Баркашо́в, sometimes transliterated as Aleksandr; born 6 October 1953) is a Russian political leader and far-right nationalist who founded Russian National Unity, a neo-Nazi political party and paramilitary organization, in 1990.


Rosyjski neonazista? Dobry początek.

Dalej mamy coś o zmasowanym ataku Żydów na nasz kraj oraz coś o przełomie, który miał nastąpić w 1971 roku za sprawą Izraelskiej gazety, która to miała napisać, że to żydzi mordowali Polaków w Katyniu. Oczywiście źródła brak. Chociaż nie do końca, o czym później. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Później następuje wyznanie skruszonych "Żydów":

,,Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Porucznik Susłow powiedział do mnie


«Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas. Mordowałem Polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.»”

Oczywiście, bez źródeł.

Następnie powtórka cytatu rosyjskiego neonazisty, jakaś lista domniemanych Żydów w NKWD (w tym Berii, który był Gruzinem), coś o złych USA, ZSRR, Niemcach itp. czyli woda na młyn rodzimych szurów.

I na koniec mamy źródło tego wszystkiego, czyli artykuł napisany przez Edwarda Reeda Fieldsa w gazecie "The Truth At Last". Kim był pan Edward? Nie zgadniecie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Był członkiem paru neonazistowskich rasistowskich organizacji o profilu antysemickim. Potem założył własną organizację, która popierała segregację rasową oraz białą supremację. W tym czasie napisał:

we will never have law and order in America until all Negroes are deported back to Africa and completely removed from this nation that was founded and built by the great white race.


Ten pan zamieszany był też w zamach bombowy na baptystów, trochę socjalizował się z Ku-Klux-Klanem.

Wracając do jego organizacji. Żadna tego typu działalność nie może się obejść bez swojej propagandowej szczujni. Tak powstała gazeta "Thunderbolt" przemianowana później na, uwaga uwaga, "The Truth At Last". Tak więc źródłem naszego artykułu, a tym samym tym co wykopały wykopki, jest neonazistowska gazetka. Kurtyna.

#neuropa #tysiacurojenniezaleznychmediow #ruskapropaganda #antysemityzm #polityka
  • 23
  • Odpowiedz
@CralencSeedorf: @Poro6niec: Przecież nie od wczoraj wiadomo, że na wykopie masz antysemickie znaleziska i to znalezisko jest świetnym przykładem. Źródła z dupy, opierające się na wypowiedziach neo-nazistów, dowody anegdotyczne, zwykle zupełny brak źródeł. Tylko by masturbować się nad ideą żydowskich spisków.

Syf jak #!$%@?, ale przecież takie są standardy prawicowych dyskusji.
  • Odpowiedz
@Poro6niec:

Antysemityzm – postawa wyrażająca dyskryminację, uprzedzenie, niechęć i wrogość w stosunku do Żydów oraz osób pochodzenia żydowskiego, postrzeganych jako grupa religijna, etniczna lub rasowa, argumentowana powodami religijnymi, gospodarczymi lub politycznymi.


Czyli irracjonalna nienawiść wobec Żydów. Jest dużo powodów by np. nie lubić państwa Izrael (jak faszyzm), ale niechęć i wrogość do Żydów jako narodu to jest żałosne zjawisko.
  • Odpowiedz
ale niechęć i wrogość do Żydów jako narodu to jest żałosne zjawisko.


@johny-kalesonny: Może według Ciebie. Po pierwsze żydzi nie mają swojego narodu, co najwyżej jakieś sztuczny twór położony na palestyńskich ziemiach. Po drugie ich nienawiść do Polaków czy Muzułmanów daje wystarczająco dużo powodów aby nie darzyć ich żadnym szacunkiem
  • Odpowiedz
@Poro6niec: No skoro to nawet nie jest naród według Ciebie, to tym bardziej śmieszna niechęć do grupy ludzi, których nic nie łączy de facto. To jakby zebrać losową ilość osób, uroić sobie coś wobec tych osób, po czym tworzyć głupie znaleziska na wykopie.
  • Odpowiedz
to tym bardziej śmieszna niechęć do grupy ludzi, których nic nie łączy de facto

@johny-kalesonny: Problem w tym, że łączy. Nienawiść. Do Polaków i Muzułmanów. Z całych sił pomaga im w tym zbrodniczy diabeł zza Oceanu, taki swoisty starszy brat. Łączą swoje siły i napadają na każdy pustynny kraj w okolicy, usrael aby ograbić go z surowców a izrael aby poszerzyć swoje terytorialne pływy, a w przypadku okupacji Palestyny w celu
  • Odpowiedz
@CralencSeedorf: Pamiętam jak demaskowaliśmy tego fejka z 5 lat temu, to jakiś mirek znajacy hebrajski znalazł rzekomy źródłowy artykuł i napisał, że tam nie było tego co te neonazistowskie stronki cytowały.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: A, chodziło Ci o zawołanie ludzi, którzy wykopali tamto znalezisko? Ręczne wołanie 600 osób trochę mnie przerasta, a nawet jeśli bym to zrobił to obstawiam, że większość by to olała bo jest zaczadzona nienawiścią.
  • Odpowiedz