Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy, wydawało mi się, że wiem jak działa portfel HD #ethereum ale niestety popełniłem błąd. Próbuję odzyskać portfel SEEDem przez MEW - problem w tym, że przy tworzeniu tego portfela wybrałem inny adres niż ten pierwszy domyślny w opcji Address to Interact With, przejechałem kilka razy i wybrałem jakiś 0xe... i nie pamiętam dokładnie taki był to adres. Wydawało mi się, że stan portfela będzie taki sam skoro mam SEED, ale okazało się, że na tym pierwszym adresie z brzegu nie ma tokenów, które powinny być portfelu.

Pytanie czy jest szansa odzyskania tych tokenów skoro nie pamiętam adresu, który podałem przy tworzeniu portfela?W Bitcoinie od razu widać środki z wszystkich adresów i nie muszę pamiętać adresu, który podawałem, ale tutaj najwyraźniej jest inaczej:.x

#metamask #myetherwallet #eth #kryptowaluty #pytaniedoeksperta
tomosano - Mirki, potrzebuję pomocy, wydawało mi się, że wiem jak działa portfel HD #...

źródło: comment_a2W6UZydmBWzXEt1pDoX1z73TU8GOJXI.jpg

Pobierz
  • 7
Podpinam się pod pytanie. Warto wiedzieć w razie czego.
Jak to właściwie jest? Ja mam ten portfel przez trezora i pojawia mi się ten Twój screen, chyba wybieram pierwsza opcje, ale nawet tego nie jestem pewny. Czy to znaczy że każdy z tych adresów jest nie jest powiazany że sobą jednym kluczem prywatnym? Każdy ma inny seed? Chyba nie. I czy oprócz seedu trzeba by znać swój adres?
@tomosano
@Obruni: Dobre pytanie... jak wiadomo w portfelach HD z jednego SEED możesz wygenerować tysiące adresów i cały balans wszystkich adresów powinien być w portfelu pod tym jednym SEEDem. Ale tutaj chyba jest inaczej, użyłem narzędzia https://iancoleman.io/bip39/ i okazało się, że każdy adres ma osobny klucz prywatny, mogę odzyskać dostęp do ścieżki danego adresu poprzez klucz prywatny do niego przypisany. Najgorsze jest to, że nie mogę znaleźć klucza do tego adresu, którego
@tomosano jak znajduje się taki klucz prywatny? Na podstawie publicznego, czy wpisując swoj seed na jakąś stronkę w necie? Obie opcje są mocno niepokojące.
I jeszcze: czyli jest tak że otwierasz swój portfel i on daje Ci propozycję adresów, do których nie ma kluczy?
@Obruni: Wpisujesz SEDD w polu BIP39 Mnemonic, zmieniasz coin na #ethereum a na samym dole masz zakładkę "Derived Addresses", gdzie do każdego adresu przepisany jest osobny klucz prywatny. Domyślnie pokazuje 20, ale możesz sobie ustawić ile chcesz. Oczywiście trzeba to robić z szczególnych zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Chyba jest podobne narzędzie działające offline.