Wpis z mikrobloga

#xiaomi #aliexpress #redmik20pro #mi9t #mi9tpro

Wszystkim, ktorych swedzi dupa ( ) zeby kupowac redmi K20 pro na aliexpress z "global romem", sugeruje zapoznac sie z tym watkiem. I zastanowic sie czy samemu ogarniecie co i jak zrobic, zeby nie uwalic telefonu.

https://miuipolska.pl/forum/topic/43158-mi-9t-prok20-pro-pytania-ogólne-watek-zbiorczy/page/4/#comments

Najwazniejsze:
1. Nie na aliexpress nie ma i nigdy nie bylo oficjalnego sklepu xiaomi, to wszystko sa posrednicy, dymajacy was mniej lub bardziej.

2. Nie ma aktualnie w sprzedazy global wersji redmi k20 pro (czy tez mi9t pro), tak samo nie ma global romu na te telefony.

3. Wiec cokolwiek kupujecie z napiskiem global, oznacza to tylko tyle, ze dajecie sie dymac bez wazeliny, malym chinskim braciom, w dodatku doplacajac za to ()

Oczywiscie powyzsze nie tyczy sie osob swiadomie decydujacych sie na chinski rom i majacych pojecie co z takim telefonem robic.

A jesli nie wiesz o czym ja w ogole tu #!$%@?, a chcesz kupic redmi k20 pro, to strzym poslady kolego i cierpliwie poczekaj, unikniesz niepotrzebnego stresu i klopotow.
  • 15
od paru dni jest na Gearbest a tam takiej lipy raczej nie robią


@AliPaczka: gearbest jest znany z dlugiej historii pakowania gowno softow do xiaomi. Fakt ze od 3 lat juz tego nie robia, ale za czasow mi4 mozna bylo sie niezle zdziwic.

A z czym sprzedaja K20 pro nie wiadomo, u nich w general jest info "Language: Multi-language", no chyba ze za multi-language uznaja chinski i angielski, bo poki co
@PurpleHaze kiedyś owszem pakowali syf, ale jak sam napisałeś od dawna tego nie robią i tutaj bym się spodziewał raczej chińskiego jak global nie jest dostępny. W ciągu kilku miesięcy ma być dostępny w Polsce więc global to kwestia czasu.
@PurpleHaze: Warto Twoim zdaniem dopłacić do Mi9 zamiast Mi9T? Mówi się, że Mi9T ma lepszy ekran, choć nie wiem ile w tym prawdy. Na pewno ma lepszą baterię. Pytanie czy przekłada się to na odczuwalnie dłuższy czas pracy? Nie ma notcha, który mnie trochę kłuje, ale to idzie znieść.

Mi9 za to ma SD855, przycisk asystenta i IR (którego rzaaaadko, ale czasem używam). Będzie jakakolwiek różnica w wydajności przy codziennym użytkowaniu?
@jkbck: nie wiem nie pomoge, nie sledze w ogole tematu mi9t.

Gdzies widzialem. Wpis ze tel sprawia wrazenie typowego budzetowca, jak to seria redmii.
Natomiast najistotniejsze imho to porownanie aparatow, no i ile sot jest na tych prockach.

Na zdrowy rozum, roznicy w samych procesorach w normalnym uzytkowaniu nie odczujesz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: Aparaty różnią się podobno bardzo niewiele. Klatkaż nagrywania 4k i światło chyba szerokiego kątu. Bardziej ma dla mnie znaczenie sot, ale tu się pojawiają skrajne informacje.
No i jeśli faktycznie Mi9T ma wykonanie budżetowca to odpada. Jeszcze chyba nie ma go nigdzie stacjonarnie.