Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ogarnia temat medycznej marihuany w Polsce?
Czy te wszystkie dostępne susze to prawdziwa medyczna marihuana, czy ściema?
Widzę nawet pełno aukcji na allegro roślin z wysoką zawartościa CBD i z thx poniżej 0,2%.

Babcia ma nawrót nowotworu i ciągle musi brać leki na ból, czy to mogłoby pomoć?

Jeśli tak to w jakiej formie? Olejek, czy susz + waporyzer?

#marihuana #medycznamarihuana #cbd #thc #rak #nowotwory
  • 30
@deeuss: zależy co chcesz rozumieć przez "medyczna marihuana". Jeśli medyczna w sensie będąca zarejestrowanym produktem leczniczym to takowa dostępna jest wyłącznie w aptece na receptę i w naszym (polskim) wypadku ma praktycznie samo THC (~19%). Moim zdaniem susze z samym CBD nie pomagają zbytnio na bóle.
@niggerinthebox Bzdura. Nie wolno w Polsce sprzedawac konopi z THC poza aptekami i recepta od lekarza.
Wszystkie te susze konopi sprzedawane online po 50zl/g nie maja wogole THC. Wystarczy przeczytac opis i bys wiedzial co oni sprzedaja.
Jesli twierdzisz inaczej to pokaz mi sklep ktory sprzedaje konopie z THC>0.2%.
@niggerinthebox No ale przeciez to ma tyle samo THC, CBD tez ma tyle samo. Wiec gdzie jest roznica? Mozna tez kupic niezmielone, nawet cale drzewa w cenie 300zl za kg czyli 3zl za gram. A w tych "modnych" teraz sklepach po kilkadziesiat zlotych za gram. No i tez obie nazywaja sie canabis sativial.
@blindguardiano: Obróbka, dystrybucja, pakowanie, ryzyko prawne (względnie nowa branża w #!$%@?) wliczone w cenę?

Zazwyczaj ci od sklepów internetowych mają dojścia do upraw outdoorowych/indoorowych (wiem że jeden ze sklepów internetowych bierze od rolnika z Czech) i resztę ogarniają sami.
@niggerinthebox Ale ja sie nie pytam o marketing.

Tylko o fizyczne cechy obu roslin. Mi to wyglada, ze to jest po prostu ta sama roslina, moze trochu inaczej hodowana na przyklad indoor vs outdoor ale zawartosc THC i CBD jest dokladnie taka sama wiec po placic 15 razy wiecej?
A sklepy po prostu wyczuly biznes bo sie moda zrobila i sprzedaja ludziom cos co mozna kupic za grosze. A ten sklep zapewne
@blindguardiano: Kupowałem też stacjonarnie susz w Barcelonie i Paryżu i cenowo podobnie wychodziło, trochę drożej. Kto nie ma odpowiednich dojść, kupuje drożej ¯\_(ツ)_/¯

Ale i tak uważam że ten susz kupowany na kilogramy jest znacznie gorszej jakości, komu by się chciało to czyścić itp, więc częściowo słusznie doliczają sobie marżę, a częściowo na pewno jest to premia za modę.
@deeuss: Temat jest złożony. Musisz znaleźć lekarza, który przepisze marihuanę i poprowadzi kurację. Większość jest z Warszawy.

CBD z internetu nie pomaga na nowotwory. Potrzebna jest marihuana z THC z apteki, przepisana przez lekarza.
@niggerinthebox Dalej nie rozumiesz o co mi chodzi. To ze doliczaja marze to jest ok. Ja tez jak handlowalem to doliczalem marze i sprzedawalem 15 razy drozej niz mogli by to kupic bezze mnie ale sie wciskalo kit, ze moj produkt jest lepszy a byl to praktycznie ten sam tylko ladnie opakowany. I kasa wpadala.

I tutaj mam wrazenie, ze oni robia dokladnie to samo.

Ja sie chce dowiedziec czym te rosliny
Ja sie chce dowiedziec czym te rosliny sie roznia skoro przy obu jest ta sama nazwa. Jesli twierdzisz ze jest gorszej jakosci to dlaczego. Ma mniej jakichs zwiazkow? Jak tak to ktorych?

To ze oczyszczone to dalej nie zmienia wlasciwosci fizykochemicznych rosliny. Bedzie ona dzialac dokladnie tak samo.


@blindguardiano: Jak pójdziesz do restauracji, stek upadnie kelnerowi na ziemię, obsiądą go muchy, poda Ci na talerz, zjesz z grymasem, ale będzie działał
@niggerinthebox Ale mi nie chodzi o allegro tylko czy to ta sama roslina.
Przeciez to sobie mozna podjechac do rolnika co to uprawia i kupic swieze nawet. Nie trzeba kupowac na allegro.
Chce tylko wiedziec czy za cena w tych sklepach stoi cos wiecej niz tylko naciagany marketing. Wiec napisz konkretnie jesli masz wiedze albo napisz ze nie masz pojecia czy te rosliny(odmiany) sie roznia.