Wpis z mikrobloga

Jako że właśnie skończyłem Sekiro z sekretnym zakończeniem naszła mnie taka refleksja na kacu gamingowym jak dobre gry #fromsoftware są, niedawno odświeżałem #darksouls3 i #darksouls wcześniej grałem kolejny raz w #bloodborne też docelowo sekretne zakończenie jara mnie za każdym razem w jaki sposób te gry opowiadają historie, mnie starego gracza, porównywanie #wiedzmin3 i generalnie cała sagę jest troszkę nie na miejscu bo to zupełnie inne gry ale dla mnie osobiście cały lore #soulsborne który niewątpliwie jest połączony DS i BB to inna liga niż wiesiek lata świetle ponad wiedzminkiem i obecną narracją w grach, historia jest oczywiście opowiadana w sposób niejasny to każdy wie kto grał ale z czasem zaczyna rozumieć te koneksje, to granie na metaforach etc gdzie w #bloodborne na samym początku jest nawiązanie do ,,fear the old blood,, to jest oczywiście nawiązanie do twórczości H.P. Lovecraft i cytatu ,,The oldest and strongest emotion of mankind is fear, and the oldest and strongest kind of fear is fear of the unknown,, strach jako antyczna krew, kwestia bladej krwi i kto ją miał jako nadziei związanej z narodzinami tj. ukryte zakonczenie, ds3 gdzie na początku mówią ci że władcy muszą wrócić na swoje trony jako ktoś kto zaczyna myślisz że musisz pomóc im przywrócić chwałę ale nie oni dosłownie muszą wróć spopieleni na trony w kapliczce przy której stoisz po 5 min grania, strażniczka której możesz oddać oczy domyślnie ich nie mają aby niebyły kuszone przez piękno płomienia z czego wynika dużo większa rozkmina czym tak naprawdę jest ten pożądany i nienawidzony płomień, masa tego a ja nie chcę rzucać spoilerów komuś kto być może się nakręca na tą sagę, powodzenia oby więcej takich gier w dobie battleroyale i innej #!$%@? #pcmasterrace #ps4 #peace #takaprawda #gry
  • 12
@Ichaerbledd: Nigdy za pierwszym gdzie trzeba zrobić pewien szczególny chain questów szczególnie w Bloodborne, w ds3 jedynie przyfarciłem nauczony doświadczeniem przeszukiwałem wszystko i czytałem dosłownie wszystko znalazłem oczy strażniczki
@Pozytron: A dla mnie to właśnie przerost formy nad treścia :) mówię to jako wielki fan BB, który przeszedł kilkukrotnie + lochy kielicha oraz ukończył DS 2 i 3. Im jestem starszym tym coraz bardziej traktuje gry jaki medium do przyjemnego spędzania wolnego czasu, którego niestety ma się coraz mniej i czasem jak w tygodniu znajdę 2/3/4 h na granie to jest rewelacja. I zaczął mnie bardzo irytować fakt, gdzie twórcy
@Pozytron co do lore to jest to moim zdaniem genialny zabieg wykorzystania wrodzonej u homo sapiens tendencji do łączenia faktów. Ma to jakąś tam swoją nazwę, tak powstała nauka, technologia, na tym samym mechanizmie żerują teorie spiskowe itp.

Konwencjonalna fabuła nigdy nie będzie tak satysfakcjonująca dla odbiorcy jak łączenie porozrzucanych kropek w większą całość.

A co do Wieśków to mnie, jako też starego gracza, niewiele tam jest w stanie zachwycić. W3 to