Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #zalesie #sasiedzi #rower

Zastanawiam się, czy mogę coś zrobić z jedną sytuacją, która mnie irytuje. W bloku mamy wydzielone miejsce na rowery, wygodne i bezpieczne, tuż obok kanciapy stróża i naprzeciwko drzwi wejściowych. Idealne miejsce na szybkie odstawienie/odbiór roweru. Tylko szkoda, że 3 lata temu zaparkowali tam rowerami sąsiedzi (nie wiem którzy), od 3 lat te rowery stoją nieużywane, rano, noc, wieczór, zawsze te same w tym samym miejscu przypięte. Powiem szczerze, że uważam, że takie miejsca bardziej przydałyby się ludziom, którzy z roweru korzystają regularnie i chyba założenie było takie, że sąsiedzi będą się tymi miejscami wymieniać. Myślicie, że da się to jakoś ugryźć skoro nawet nie wiem czyje to rowery? I czy w ogóle mam rację czy może ich święte prawo tam zaparkować na całą wieczność :P
  • 14
@pianinka: jeśli jest tam miejsce na twoj rower i to tylko kwestia przestawienia rowerów sąsiadów to wystarczyłoby zostawić kartkę z prośbą o kontakt na tablicy ogłoszeń. jeśli musieliby zabrać stamtąd rower, żeby zrobić miejsce na twój, to raczej nic nie ugrasz, bo ci powiedzą, że nie mają gdzie ich trzymać.
btw ja bym nie trzymał roweru, szczególnie drogie, we wspólnym miejscu.
@Im_from_alaska: Raczej w całości zawalone jest rowerami, mój się już nie zmieści. Nie muszę go tam trzymać non stop, ale raz na jakiś czas fajnie by było móc go odstawić do miejsca do tego przeznaczonego. Ale chyba faktycznie nie ma jak wymusić na ludziach żeby je przestawiali, ech, po co im rowery w ogóle jak od 3 lat na nie nie wsiedli ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciężko
@karygodnykartofel: O to to.
@pianinka: Mieliśmy problem z nowymi sąsiadami, którzy wprowadzili się w tym roku. Wstawiali rower obok drzwi wyjściowych z budynku. A, że klatka ciasna, to tym manewrem utrudniali wejście do piwnicy (tylne koło wisiało nad schodami do piwnicy, a czasem dostawiali jeszcze drugi rower i wtedy całkowicie nie było przejścia). Poszedł donosik do administracji i dostali piękną opieczętowaną karteczkę przeczepioną do roweru z informacją o potencjalnych karach.
@karygodnykartofel: Dzięki, spróbuję.

@WaveCreator: W moim przypadku chyba nie będzie tak łatwo, Twoi sąsiedzi faktycznie robili coś nielegalnego, moi teoretycznie trzymają tylko rower w stojaku, wątpię, że są przepisy dotyczące maksymalnego dozwolonego czasu na postój :P Ale zapytać mogę.