Wpis z mikrobloga

@Laszl0: czytaj instrukcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W instrukcji do mojego UV-82 jest napisane tylko, że "When charging a battery attached to a radio, turn the radio off to ensure a full charge". Czyli nie powinno się nic stać.
(przy czym, bateria za to będzie dostawać "po dupie" i będziesz marnował prąd)
@naziduP: Tego się właśnie obawiam, że gdy radio jest włączone, to napięcie akumulatora nie dobije do poziomu wyłączenia ładowarki i ta będzie cały czas podawać prąd...
Chyba po prostu muszę zrobić test, zostawię włączone radio do wieczora i zobaczę co będzie...
@Laszl0: Radio będzie działać normalnie, ale bateria nie lubi być ciągle naładowana - skraca jej to żywotność. Za tę cenę, za którą można dokupić baterię to bez znaczenia. Jeśli zaś obawiasz się przeładowania, to się nie stanie - ładowarka przed tym chroni.
@Laszl0: Stać się raczej nic nie stanie ale licz się z tym, że ta ładowarka szumi w eterze potężnie :D
Ja ją całkowicie odłączam od prądu kiedy nie ładuje radia bo radio nawet z pewnej odległości łapie zakłócenia które znikają po jej odłączeniu. Tak więc raczej nie posłuchasz sensownie nic podczas ładowania.
@Laszl0: Dokładnie. Zasilacze dedykowane do radiostacji np od Yaesu posiadają filtrowanie i są dobrze ekranowane. Nie ma co liczyć na takie bajery w ładowarce do ręczniaka za 80zł z Chin. Tak więc najlepiej dokup drugą baterię i wymieniaj lub kup eliminator baterii i podłącz do jakiegoś akumulatora żelowego. Przynajmniej wg mnie to ma sens. Może inni koledzy się wypowiedzą.