Wpis z mikrobloga

Dorobiłem się pierwszego reaktora, ale nie wiem czemu podchodzi pod 900 stopni i nie zatrzymuje się.
Odłączyłem całkowicie elektrownię na wungiel, ale nic to nie zmieniło.
Dostawiłem heat exchangerów, teraz mam 1 reaktor, 7 heat, 11 turbin, a on #!$%@? dalej idzie na wybuch.
Ja rozumiem, że to działa jak piec, ale skąd #!$%@? tam jest taka temperatura jak wymienników jest więcej niż napisane na wiki(1:4:7).
#factorio
  • 11
@DanteTooMayCry: nie no, to raczej takie "zostawię ten kawałek fabryki i pójdę na drugi koniec", bo jednak trochę mi zajęło ogarnięcie kovarexa i dostaw #!$%@? metalowych płytek na drugi koniec świata :D Teraz trochę robaki muszę ogarnąć, bo się ich wszędzie #!$%@?ło.
@mamnatopapiery: Reaktory nie wybuchają

@DanteTooMayCry: Nie, nie musi osiągać 1000 stopni - jeżeli tak jest to znaczy, ze nie zużywasz całej wyprodukowanej energii [cieplnej] i jest marnowana. Idealnie zbudowany reaktor ma temperaturę 500-515 stopni.

W sumie duze konstrukcje mogą osiągac wyższe temperatury, ale dopóki jest mniej niż 1000 nic się nie marnuje :)
@foxbond: Idealnie zbudowany reaktor - 999 stopni. I tyle pozostanie. Dzięki temu na końcu rur cieplnych wymienniki mają wciąż powyżej 500 i mogą pracować.

A swoją drogą:

W sumie duze konstrukcje mogą osiągac wyższe temperatury, ale dopóki jest mniej niż 1000 nic się nie marnuje :)


Nie ma wyższych temperatur. A jeszcze dokładniej to chyba 999 stopni jest najwyższą temp.