Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam taki problem. Internet mi muli niemiłosiernie w Koba #bialystok . Speedtest pokazuje normalną prędkość neta, ale już z konsoli jak pinguję 8.8.8.8 to wyniki od 100% do 25% loss, a czas od 2ms do 3700ms. Czy problemem może być router czy bardziej coś u dostawcy?
#internet #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@Zjem_Ci_nos: Na skynet nie, ale na jakiś serwer w Suwałkach. Na początku nie mogło nawiązać połączenia, potem nawiązałem, 2 próby i wyniki normalne, ale internet dalej muli. Temu z konsoli pingowałem google i takie dziwne wyniki
  • Odpowiedz
@zgr3d666 z tego co kojarzę, chociaż mogę wprowadzać w błąd, to ISP prędkość która masz gwarantuje tylko do swojego routera brzegowego. Dalej niech się dzieje co chce. Może być też router. Konsola po kablu zapięta?
  • Odpowiedz
@zgr3d666: WinMTR w Google, pobierasz i "pingujesz" 8.8.8.8 i jakiś onet.
Ping mówi mniej więcej tyle, że nie dociera. MTR powie na którym etapie się coś pieprzy.
  • Odpowiedz
@zgr3d666: ajjj Mireczku Mireczku :) W diagnozowaniu sieci jest jedna ważna zasada. Nie spradzamy wszystkiego na raz. Pierwsza najważniejsza rzecz to podłączenie komputera bezpośrednio do kabla sygnałowego - doprowadzonego do mieszkania przez ISP- bez żadnych routerów. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Druga rzecz to sprawdzamy usługi na kilku przeglądarka wykluczając przed tym firewalla i antywirusa lub ew. kontrole rodzicielskie (również DNSy) Jeśli kłopoty nadal występują to z przed komputera kontaktujemy się z dostawcą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Diagnostyka Wifi to inna bajka. ISP odpowiada za sygnał dochodzący do mieszkania a router i wifi to sieć klienta. Obecnie przy takim zagęszczeniu sieci 2,4Ghz - kanałów mamy 13 a widocznych sieci
  • Odpowiedz
Aaaa jeśli chodzi o WinMTR - fajna sprawa, można sprawdzić w którym miejscu sieci internetowej jest kłopot z połączeniem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Jak sobie sam nie poradzisz do zadzwoń do nich - pomogą. Wczoraj do nich zdzwoniłem, aby zwerefikowali moją sieć domową.... Internet dochodził do urządzenia ONT, a już router nie odpowiadał :/ Okazało się, że router szlak trafił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz