Wpis z mikrobloga

@Mrs_Agnes: Generalnie było, chociaż stream spóźniony był o godzinę.

Zaprezentowali wszczepiany w głowę interfejs mózg-komputer (prototyp). Bez żadnych kabelków (bezprzewodowy). Operacja wykonywana przez robota trwa poniżej godziny i wymaga wszczepienia chipa 4x4mm. Bez dalszej hospitalizacji można od razu iść do domu. Nie trzeba żadnych dalszych wizyt w szpitalu.
Sterowanie wszczepem z apki w smartfonie.
Można używać Neuralink jako urządzenia sterującego dowolnym komputerem, telewizorem, tabletem, smartfonem (identyfikuje się jako zdalna mysz i
@Mrs_Agnes: @FightMaker: To aspekt użytkowy, mnie interesuje bardziej medyczny. Sam mam Tinnitusa, kompletnie niszczące życie cholerstwo gdzie jest się praktycznie zamkniętym w domu żeby go nie pogorszyć i nie ma pojęcia takiego jak cisza czy odpoczynek tylko wieczny atak. Jak powiedzieli na prezentacji możemy operować na neuronach co pozwoli nam leczyć wiele neurologicznych schorzeń, w tym był na prezentacji wypisany Tinnitus. Tinnitus to durne bezsensowne strzelanie informacji o nieistniejącym dźwięku
Navari - @Mrs_Agnes: @FightMaker: To aspekt użytkowy, mnie interesuje bardziej medycz...

źródło: comment_70f8r6LlrtezmmpytpXDASlPRb1IDEzf.jpg

Pobierz