Wpis z mikrobloga

@emcter: Jeżeli nie potrzebujesz stabilizacji, to Sigmy na Sony E są spoko, jednak 56mm na cropie to ekwiwalent 84mm, typowo portretowy obiektyw. Nie będzie to dla ciebie za wąskie?
@emcter: To fakt, używałem przez dłuższy czas Sony A6000 + 50 OSS i bardzo spoko, stabilizacja pomagała przy krótszych czasach naświetlania, gdy nie chcialem podbijać za bardzo ISO (nie lubię szumów na a6000 od iso 800+)

Używałem też Sigmy 30mm przez jakiś czas od znajomego i gdyby nie to, że zmieniałem body na pełną klatkę, to pewnie bym na tym został. Może mi się tylko tak wydaje (chociaż testy w necie
@emcter: Używałem a6300 + Sigma 56mm. Tak w skrócie - jest wyjebista. Weather sealed, bardzo szybka, bardzo ostra nawet wide open, AF pięknie śmiga, tylko trochę ciasna, no ale do portretów a nawet streeta jak znalazł:)

Aha, mam też Sony 50mm 1.8 na swoim FF, turboświetne szkło zwłaszcza za swoją cenę, ale ma beznadziejny AF.
@galaktyczny_pingwin: No tak, w tej cenie to jest sztos ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja nie szukam 30/35, na APS-C je lubiłem, natomiast na FE zbyt szerokie, jednak 50mm lepiej leży. Nie wiem na co zmieniać potem tego Soniaka, myślałem o 55mm 1.8 Zeiss, bo 50mm 1.4 chyba zbyt duży (i swoje kosztuje xD)

Ta nowa Sigma widzę zupełnie da po kieszeni, no ale takie uroki FE -
@Tfor Mi się właśnie spodobała 35 na ff ze względu na specyficzne zniekształcenie perspektywy w portretach, dodaje takiej ludzkiej "okrągłości":) A f1.2 z natywnym AFem to już w ogóle kosa. To będzie super uniwersalne szkło.

Z 50mm fe może jeszcze samyang? Co do szkieł i ff... za jakość się płaci:)
@galaktyczny_pingwin: Nie wiem co lepsze, Samyang czy Soniaki, ale to za jakiś czas będę myślał o zmianie, pół roku może nawet. Wtedy dokładniej prześledzę temat.

Nie no, jasne, ale mogłoby się płacić mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też nie wiem czy nie wrócę na APS-C, bo głównie focę uliczne kadry i jakieś wypady do Azji i poręczniej mi było z A6000 + jakaś stałka, mniejsze, łatwiej schować
@Tfor Niestety, ff jest bezporównywalnie lepsze na wysokim iso od apsc. Jeśli zależy Ci na gabarytach to może zainreresuje Cię świeżo zapowiedziana kamera FF małych rozmiarów od Sigmy.

28 f2 jest za ciemne, mam tamrona 28 75 f2.8 ktory spokojnie pokrywa tą rangę:)