Wpis z mikrobloga

@fidek: Odgłos dochodzi z okolicy skrzyni, z tylu nic nie obciera bo jak postawiłem na nóżce i odpaliłem i to na biegu dodawałem gazu to nic nie było słychać, sprawdzę dokładnie z przodu ale wątpię
@fidek: Sprawdziłem, nie, brzmi trochę jak by łańcuch o coś ocierał w okolicach silnika tam gdzie jest zasłonięty, ale nie było slychac jak chodził na stopce centralnej
@mchmjszk: Mirku, a nie pojawiło się to czasem po naciąganiu łańcucha? Miałem bardzo podobny dźwięk w momencie w którym zębatka zdawcza i napędowa nie była w jednej linii. U mnie występowało to podczas pchania do przodu jak i do tyłu, ale warto to sprawdzić ¯_(ツ)_/¯
@mchmjszk: jak stoi na stopce centralnej, to wahacz idzie w dół i wtedy łańcuch się rozluźnia. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pokręciłem.
Ja bym odkręcił osłonę przedniej zębatki i zobaczył czy tam się coś nie dzieje
@mchmjszk zle naciagniety lancuch? A moze lancuch luzny i stuka i stopke centralna (mialem tak w starym motorku i zachodzilem tez w glowe co to, a to lancuch stukal w nozke stopki centralnej) na odleglosc ciezko doradzic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mchmjszk: łańcuch napięty jak baranie jaja i krzywo ustawione tyle koło. A dźwięk to strzelejace ogniwa które siła nadchodzą na zębatke.
Łańcuch musi mieć odpowiedni luz, jaki to musisz znaleźć w książce serwisowej