Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o piekarnikach firmy amica? Kupowaliście może ostatnio jakieś produkty od nich?
Przejrzałem trochę tag #amica, kilka klasycznych problemów widziałem, ale może ktoś się podzieli czymś jeszcze.

Potrzebuję piekarnik do zabudowy do mebli #ikea ale te oferowane przez Ikea jakoś mi nie leżą, stąd poszukiwania innej firmy.
Wymagane funkcje to: termoobieg, prowadnice teleskopowe (przynajmniej 1) i pojemność powyżej 70l. Najlepiej kolor czarny.
Zapewne jak wybiorę piekarnik to i mikrofalówkę do zabudowy tej samej firmy.
Samsung wydaje się drogi i jakoś nie zachęca...

Znalazłem takiego misia:
https://www.amica.pl/produkty/produkt/9876-Piekarnik_do_zabudowy-Amica_X_TYPE-ED37614B_X_TYPE_STEAM
https://www.ceneo.pl/80802268#tab=spec

~1200zł.

W ikea średnia cena za podstawowe wersje piekarników to 999zł, więc dorzucenie 200zł za jakieś bajery w stylu zimniejsza szyba to raczej nie jest duży koszt.

#amica #agd #piekarniki #remontujzwykopem
  • 13
@Best11 gdzieś przeglądając tag remontujzwykopem ktoś polecał piekarniki do zabudowy z ikea i okapy natomiast lodówki i zmywarki odradzali. Ja się przymierzam do mebli z ikea i będę brał piekarnik i okap.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jancelek: taki drobiazg o którym mało się pamięta ale warty sprawdzenia to głośność okapu, mam z Ikea i trochę żałuję - bardzo głośny przy max obciążeniu.

( Dopóki nie włączyłem pierwszy raz nie brałem tego czynnika pod uwagę przy wyborze)
@jancelek: Odnośnie sprzętów do zabudowy po researchu i rozmowie z mirkiem, co składa meble z ikea, to najważniejsze są zmywarki - tutaj jest zawsze największy problem z dobrym montażem. Reszta podobno wchodzi bez problemu. Ale mówię, dopytam o amicę, może jakieś odchylenia mają ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Best11: spoko rozumiem w czym rzecz ( zbieranie syfu z powietrza) acz mając ustawiony okap na maxa i tak w drugim pokoju oczyszczacz powietrza dostaje szału na kilknascie minut po smażeniu.
@Best11: Jak szukałam sprzętów do swojej kuchni to Amica zebrała najwięcej negatywnych opinii (chodzi o sprzęty produkowane w ostatnich latach). Natomiast najlepsze opinie zbiera Samsung i sprzęt od Ikea (czyli Electrolux), u mnie tylko lodówka jest z Samsunga (bo Ikea ma kiepski wybór), natomiast reszta sprzętów Ikea i jestem bardzo zadowolona (najbardziej ze zmywarki).
Natomiast najlepsze opinie zbiera Samsung


@kicioch @Best11: samsung są bardzo słabe, już kiedyś wspominałem, że probują wynaleźć koło na nowo i im to słabo wychodzi vide piekarniki z dwoma komorami oddzielone niezaizolowaną blachą które kosztują nawet 2x więcej od normalnego piekarnika, jedyne co w porządku ma samsung to lodówki, które swoją drogą produkuje też amice