Wpis z mikrobloga

@kontrrewolucja69: zajęcia laboratoryjne, ćwiczenia etc. są tak zrobione, że 15-20 osób to sensowny max.
Czyli jakieś 11-15 grup by trzeba mieć do ćwiczeń, labek etc. a uczelnie średnio chcą tyle inwestować w studentów.
  • Odpowiedz
@Reggy: A mógłbyś powiedzieć z jakich powodów uciekają? I jak "inaczej" wygląda zaliczenie sesji? Jedni mi mówili, że Ci co "uciekają" to w dużej ilości pajace, które się nie uczą w domu, bo myślą, że będzie tak jak w liceum. Ciekawi mnie też jaki odsetek tych co "uciekli" zostali do "ucieknięcia" zmuszeni (wyrzucenie z kierunku).
  • Odpowiedz
@kontrrewolucja69: myślę, że większość to taka jak mówisz, że będzie jak w liceum

studia na mimie są wymagające i trudne, bez poświęcenia czasu nie zaliczysz większości przedmiotów, jeśli się oleje problem na początku semetru to nadrobienie tego w drugim terminie jest graniczące z cudem
  • Odpowiedz
@kontrrewolucja69: jeśli chodzi o procent osób, które odpadło, to dwa lata temu przyjęli na infę koło 220 osób chyba, a po roku zostało nas 167 a po drugim 129. Więc odpowiednio 25% po roku i 23% z tego co zostało po drugim.

Ogólnie dużo osób odpada po pierwszym semestrze na wstępie do programowania, ponieważ jako iż można dostać się samą matmą i angielskim to jest sporo osób, które nigdy nie programowały
  • Odpowiedz
@Reina0111: A czy mógłby/mogłaby Pan/i polecić jakieś kursy internetowe lub literaturę, która pomoże z powodzeniem ukończyć pierwsze semestry? Sam nigdy nie miałem styczności z programowaniem i dostałem się "samą matmą i angielskim", chociaż miałem jeszcze w zanadrzu ok. 100% z fizyki. A jak to jest z poprawkami danych egzaminów? Ile terminów i czy można wybłagać więcej? Na początku skupić się właśnie na WPI?

Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@kontrrewolucja69: hmm ja akurat miałam wcześniej styczność z programowaniem i korzystałam tylko z tego co było na studiach. Ogólnie aby zdać pierwszy semestr trzeba zdać programowanie i jeden z pozostałych 3 przedmiotów: analiza matematyczna, geometria z algebrą liniową i podstawy matematyki. Oczywiście lepiej zdać jak najwięcej, ale generalnie programowanie powinno być priorytetem, bo bez tego nie ma szans.

Egzaminy masz pierwszy termin, do którego, żeby przystąpić trzeba zdobyć jakieś określone minimum
  • Odpowiedz
@Reina0111: Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście skorzystam z miłej okazji zadawania pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy była Panienka olimpijką? Najbardziej obawiam się poziomem trudności na tych studiach. Osobiście jestem bardzo dobry z matematyki, wszystkie egzaminy próbne pisałem na ok. 100%, ale do olimpiady nie miałem podjazdu. Pojawiają się opinie, że nawet jeśli ktoś dużo czasu spędza na naukę, to może się nie utrzymać, bo oprócz nauki trzeba
  • Odpowiedz
@Sachees: Też jutro jadę :P Nie wiem, ale uważam, że bez problemu. Trochę więcej trzeba tych dokumentów niż na PW, ale przynajmniej nie zawracają głowy z badaniami lekarskimi, więc w ogólnym rozrachunku na +. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz