Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego Dawid Myśliwiec usunął film, w którym "orał" krytyków klimatyzmu.

Okazuje się, że mający niemal pół miliona subskrybentów youtuber, wezwał swoich widzów - dla których może być autorytetem - do nękania PAN mailami za stanowisko, które było sprzeczne z jego przekonaniami. Właśnie takimi metodami wypracowuje się naukowy "konsensus" w kwestiach antropogenicznej natury zmian klimatycznych.

Życie ukarało Dawida żenującą kompromitacją za bulwersujące metody, którym zaczął hołdować.

Szkoda, bo lubiłem jego kanał ale decyzja o ochrzczeniu go "Naukowym Bełkotem" okazała się niestety prorocza ¯\_(ツ)_/¯

#bekazlewactwa #klimat #4konserwy
4tek - Gdyby ktoś się zastanawiał dlaczego Dawid Myśliwiec usunął film, w którym "ora...

źródło: comment_Nhx97GomrexbA4QfnCCmgIZAsfJhr1w8.jpg

Pobierz
  • 134
@4tek:

Sam z niego zszedłeś właśnie tym wpisem, bo zakwalifikowałeś myślących inaczej niż ty pod hasztagiem bekazlewactwa. Co więcej, udajesz, że to co próbował D. Myśliwiec przekazać jest jego opinią, podczas gdy jest to dobrze naukowo udowodniony fakt. Stanowisko KNG PAN było nieprawidłowe w wielu aspektach i nie trzeba być profesorem, żeby je wskazać. Jedynym "błędem" D. Myśliwca jest to, że nie zauważył stanowiska innego komitetu PAN z 2018 r. Błędem
@cumulus: wybacz ale jak dotarło do mnie do czego posunął się Dawid to aż mną zatrzęsło.

Zaznaczam, że mimo że nie zgadzałem się z nim to doceniałem rigcz człowieka, który w wielu miejscach się hamował i np. poprawiał użyty z rozpędu "fakt" na "opinię".

Tego rodzaju numer - czyli napuszczenie armii kilkuset tysięcy trolli na instytucję naukową, która śmiała wydać opinię sprzeczną z tą Dawida - jest kategorycznie niedopuszczalny i dyskwalifikuje
@Mr_Frodo: sprostowanie wyszło tylko dlatego, że ktoś mu uświadomił, że stanowisko PAN jest niejednoznaczne i istnieje również nowsza opinia zgodna z poglądami Dawida. Zdaniem autora to była jedyna okoliczność, która zdecydowała o szybkim zahamowaniu akcji, aczkolwiek i tak poszło ok. 1,5 tys. maili. W żadnym miejscu nie padło słowo autokrytyki za hołdowanie bezczelnym metodą nawracania "niewiernych" klimatyzmowi za pomocą tego rodzaju uporczywego nękania.