Wpis z mikrobloga

@farmaceut: jeśli masz dostęp do Statistici, to podręcznik użytkownika. Jeśli nie masz, to przeczytaj o następujących zagadnieniach

- Rozkład Normalny
- Test T Studenta
- Test U Manna Whitneya
- Test Chi Kwadrat
- Test korelacji Pearsona
- Test korelacji Spearmana

Nawet z #!$%@? wikipedii. I to starczy na początek. Jakbym nie był pijanym, leniwym #!$%@? zapewne wysłałbym Ci skrypty jakie miałem ze studiów, ale nie wyślę, bo wypiłem i może
  • 0
@patosroka: Używałem Statistici w ramach fakultetu. Na stronie internetowej maja ten podręcznik, ale ciężko sie ja czyta, a wersji PDF brak...
Wszystkie te co wymieniłeś miałem na kursie statystyki, ale to było tylko 6 tygodni ćwiczeń, raz w tygodniu zajęcia, wiec raczej nie ogarnęło się tego >_>
Z tego powodu chciałbym swoim własnym tempem nadrobić braki, bo do publikacji muszę mieć naprawdę wiarygodne testy i wyniki statystyczne.
Dobrz, odezwę się jak
@farmaceut: No dobra Mireczku,
już wytrzeźwiałem. Piszę z pracy, więc nie mam przy sobie wszystkiego, ale coś niecoś znalazłem na swojej poczcie. Tutaj dostajesz ode mnie materiały do szkolenia, na którym uczyłem się obsługi Statistici - a zważywszy na to, że przed tym szkoleniem nie potrafiłem nic w niej zrobić, a po szkoleniu umiałem wszystko, materiały z tego szkolenia będą zapewne przydatne. Masz też parę zadań do samodzielnego zrobienia, jeśli chcesz
@patosroka: Uuuuuuu super Mirasek. Dzieki za pamiec. Sciagam, przegladam i czekam na skrypty ^^
Si, farmacja here. To dobrze, ze w temacie...
Tylko na obecnym komputerze nie mam Statistici, bo udostepnili nam ja jedynie w ramach kursu, na ich komptuerze :V
Na PW wysłałem Ci jeszcze kurs statystyki z zadaniami oparty na excelu. Posortowany krok po kroku. Jak coś nie ogarniesz, to Ci pomogę, uczyć innych naukowców podstaw statystyki to nie tylko przyjemność, ale i obowiązek.
R studio jako środowisko daje radę i jest za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety, ale nie ogarniam tego pakietu, więc nie pomogę
@patosroka: > Na PW wysłałem Ci jeszcze kurs statystyki z zadaniami oparty na excelu.
Mógłbym też poprosić o taki kurs? W excelu dużo siedzę, a statystyką interesuję się sam z siebie.