Wpis z mikrobloga

@Szeejq: generalnie operatorzy telekom nie patrzą przychylnie na zmianę aktualnie trwającej umowy terminowej, szczególnie jeżeli wiąże się z tym zmniejszenie ceny abonamentu

co innego jak kończy ci się umowa i przedłużasz, to wtedy możesz sobie zmieniać warunki bez problemu
@Catmmando: @Fafnucek: dzięki, generalnie w umowie, którą mam nie jest to wyszczególnione, w sposób taki czy wiąże się z tym np. dodatkowa opłata manipulacyjna, jest tylko wzmianka o możliwości zmiany umowy abonamentowej. W jednym z regulaminów, do którego się doszukałem znalazłem cennik w którym była cena niższego pakietu. Tak czy siak będę musiał się wybrać do punktu i porozmawiać ze sprzedawcą
@Szeejq: Sam jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce.
Na logikę, jeżeli pozwolą ci zmniejszyć abonament to poniosą "stratę", bo do końca abonamentu zarobią na tobie mniej. Potencjalnie, mogą to potraktować podobnie jak zerwanie umowy przed czasem i wyliczą ci kwotę roszczenia z tytułu przyznanej ulgi do do końca trwania umowy i od tego jakoś odejmą ile zapłacisz po nowemu żeby i tak to sobie wyrównać
Ale tutaj to tylko moje
@Catmmando: sytuacja wygląda tak, że kiedyś podpisałem umowę studencką na 9 miesięcy i ten okres już minął i umowa została przedłużona automatycznie na czas nieokreślony
@Szeejq: zrezygnuj. Dział utrzymania spróbuje cię utrzymać jako klienta. I będzie to robił na jeszcze dzialajacym necie, bo wypowiedzenie to 30 dni od kolejnego miesiąca, w którym złożysz rezygnację.
Jak ja rezygnowałam po czasie obowiązywania tej umowy dla studentów to dzwonili 3 razy. Ale nie muszą dzwonić 3, bo mogą nie znaleźć tyle czasu.
@Catmmando: lepiej żeby płacił te 10zl mniej niż 0