Wpis z mikrobloga

Czy tak wygląda normalny progres w seo? Od jakiegoś czasu próbuję pozycjonować jedną ze swoich stron. Porobiłem trochę content marketingu, zyskałem jeden czy dwa linki na forach od ludzi, poza tym głównie linkowanie wewnętrzne, jakieś branżowe katalogi i portale, nic specjalnego. Generalnie tego seo nie jest dużo i są to raczej solidnie wykonane podstawy, a większość została wykonana jeszcze w 2018. Do tematu podchodzę bardzo nieregularnie. Strona ma jakieś półtora roku.

Pod koniec czerwca zauważyłem zdecydowanie wyższy ruch (tak x5). Ruch się utrzymuje przez ponad miesiąc, a na niektórych słowach kluczowych artykuł w google wylądował na 6-20 pozycji.

Więc - czy tak to działa, z tak dużym opóźnieniem i bezwładnością? Czy google coś zmienił w algorytmie na moją korzyść?
#seo
drhab - Czy tak wygląda normalny progres w seo? Od jakiegoś czasu próbuję pozycjonowa...

źródło: comment_sm0WKuFEka43DzgUEmtE9UlQMPj5Mj4R.jpg

Pobierz
  • 5
@drhab no złożyło się na to kilka pewnie czynników nie tak że 100% to Twoja robota i nie tak że wszystko to zasługa zmian w algorytmie. Jeśli chodzi o czas to z nową domena tak to działa
@ContentNinja: Możesz rozwinąć? W tym sensie jak proces wychodzenia z sandboxa wygląda? Da się go przyspieszyć? Mam inną domenę, o wiele młodszą, tak z 2-3 miesiące i ruch na niej jest zerowy. To głównie statyczna strona, ale treści trochę jest i tworzonych od początku z podstawową wiedzą o seo. A i konkurencja o wiele mniejsza.
@drhab: w ciągu roku G wprowadza mnóstwo aktualizacji, a oficjalnie odnosi się zazwyczaj tylko do kilku. Wiele osób w branży zauważyło właśnie pod koniec czerwca zmiany w pozycjach. Nieoficjalnie niektóre serwisy nazywają tę aktualizację "Maverick".

Od razu jak zobaczyłem Twój wykres (i wiele innych) byłem pewny, że jakaś aktualizacja miała miejsce. Tak to teraz wygląda, że ruch zdobywa się skokowo co widzę od aktualizacji z początku sierpnia ubiegłego roku - co