Wpis z mikrobloga

@piotre94: 2x dostałem auto zastępcze, jeśli samochód był niezdatny do jazdy. Dodatkowo nie mogą ci dać auta niższej klasy niż twoja (twoje auto b to dostaje b, jak c to dostajesz c). Przy zgłaszaniu szkody możesz już poprosić o auto zastępcze i nigdy nie miałem z tym ani moi znajomi żadnego problemu. Dodatkowo ubezpieczyciele załatwią to od razu z wypożyczalnią jak nie chce ci się samemu w to bawić i auto
@blogers: no co ze szyba? Zapomnij o aucie zastepczym w tym wypadku
A za szkode dostaniesz 6-8 stow max
Poza tym mozesz sobie i wlozyc 50911 w mechanikow co nie znaczy ze auto dalej bedzie warte pare K
@unea: jakie nie nadaje się do jazdy proszę Cię xD
Zastępczy Ci będzie przysługiwał jedynie na technologiczny czas naprawy bo auto jezdne, możesz z TU negocjować tez kasę zamiast zastępczego

Drzwi do wymiany mało kiedy są w zamiennikach, potrąca Ci z części bo korozja dolicz ewentualnie cieniowanie

Masz dwie opcje @blogers:
1. Zgłaszasz przyjeżdża od nich rzeczoznawca liczy wartość auta, kosztorys i podciąga pod całkowita, szukają oferenta sprzedajesz auto TU
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@blogers: Ja #!$%@? co tu ludzie pisza xD Zaraz po stluczce dzwonisz do ubezpieczyciela sprawcy i mowisz ze maja podstawic auto zastepcze jeszcze tego samego dnia xD U mnie byla stluczka kolo 16, a o 18 juz mialem samochod zastepczy. Z OC sprawcy jak najbardziej przysluguje samochod zastepczy, a jak sie uprzesz to rowniez laweta.
U mnie byla tylko mocno felga porysowana i mowilem, ze chce lawete bo skad ja mam
@blogers czy na zdjeciu jest zbita szyba? Jezeli tak to z oc sprawcy nalezy sie auto zastepcze- auto nie przejdzie badania technicznego,ergo nie jest zdatne do ruchu po ulicy. Jezeli to jedyny samochod- towarzystwo ma obowiazek zapewnic auto zastepcze odpowiedniej klasy. Co do wartosci szkody- na 90% calka. Nowe drzwi moga kosztowac tyle co cale auto. Wedlug eurotax bmw e36 z 1998 roku kosztuje 2000-3500 zl w zaleznosci od modelu
@baetky: Niestety, nie masz racji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auto zastępcze mogą Ci podstawić od razu po wypadku do czasu zakończenia likwidacji. W przypadku wyboru naprawy bezgotówkowej, auto zastępcze przysługuje do zakończenia naprawy. Jeśli poszkodowany wybierze gotówkę to do moment zaakceptowania i wypłacenia.

@w__w: Jest dokładnie tak jak opisujesz.
@baetky: nie wiem ale wiem ze nie muisz wysylac nawet zdjec zeby przyznali Ci auto zastepcze, dzwonisz ze chcesz i juz, mozesz sobie nawet sam isc do wypozyczalni i wypozyczyc auto, ale nie mozesz przekroczyc kosztu np dla segmentu D 130zl/doba pani
@blogers: no nie zgodzę się, pracowałem w tym trochę

Ten Mirek wyżej dostał zastępczy bo dostał strzał w koło, zawsze wtedy pojazd jest niejezdny

Nikt za zarysowanie zderzaka nie da Ci zastępczego bo niby z jakiej racji

W przypadku gotówki pz kończy się w momencie wydania decyzji, a nie wpłaty pieniędzy na konto jak wcześniej napisałeś