Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję rady w wyborze nowego telefonu, gdyż bateria w moim zasłużonym 3-letnim HTC 10 totalnie się zjechała.
Jeśli chodzi o inne marki i modele to przeszedłem już proces wyboru i zostały OnePlus 7 (nie chcę Pro) i Samsung S10e. Oba do wzięcia w okolicy PLN 2-2.5k.

Argumenty dla S10e (2100 PLN):
+ dobra kamera
+ ładny wyświetlacz
+ nieduży (porównywalny do mojego HTC10)
+ szybki
+ jack
+ więcej kat. LTE
+ wifi 6 (ax)
- bloatware!!
?? bateria

Argumenty dla OP7 (2400-2500 PLN):
+ prawie czysty android
+ częsty update
+ super szybki
+ dobra bateria
+ fingerprint sensor na ekranie (telefony z czujnikiem z tyłu dla mnie odpadają)
- brak jacka
- różne, raczej słabe opinie o aparacie (tak wiem, jest gcam, ale nie chcę się bawić w jakiejś dziwne aplikacje)

Potrzebuję telefonu do korzystania z wielu różnych aplikacji i chciałbym żeby robił fajne zdjęcia z podróży. Nie jestem jednak heavy userem jak kiedyś.

I teraz pytanie co wybrać między tymi dwoma i dlaczego?

#kiciochpyta #telefony #android #samsung #oneplus #htc
  • 36
@Masterczulki: on nie chce nawet s10, a ty mu note proponujesz? xD

@yaqbeq: samsung ma b.dobry aparat, jacka i b.dobry wyswietlacz
oneplus bedzie bardziej responsywny, posiada mozliwosci moderskie, aparat tez niczego sobie, ale samsung ma zdecydowanie lepszy
co do czujnika w ekranie to nie jestem przekonany - kazdemu roznie dziala, dlatego wole klasyczne, a tutaj s10e ma taki (tylko troche za wysoko umieszczony)
@yaqbeq: jeśli zdjęcia to zdecydowanie s10e. szeroki kąt na op7 to porażka, główne oczko granica między średniakiem a flagowcem i bardzo nie równy poziom. s10 prezentuje tutaj top poziom, wide angle jest idealne. wideo to też lepsze na s10e, op7 nie ma tragedii ale odstaje od s10 i ajfonów xs.

działanie będzie płynniejsze i szybsze na op7, za sprawą ufs3.0 i oxygen os. bateria też będzie zauważalnie lepsza na oneplusie

posiadam
@levusek1992: Dostał, ale właśnie nadal nie wiem jak z jakością...
@mavon: A jak bateria w s10e przy użytkowaniu bluetooth + LTE? Zastanawiam się czy jakbym powywalał syfiaste aplikacje, zainstalował sobie launcher to dałoby radę odwzorować w miarę czystego androida...
Jeśli miałbyś/miałabyś wybrać tylko jeden z nich, to który?
@yaqbeq: s10e bo bardziej mi zależy na aparacie i wideo (gdzie te jak dla mnie to kolejno B+++/A+ w oneplusie i A+++/A+++ w s10e) w telefonie niż na prędkości działania A+++ oneplusa vs A++ s10e

bateria jest na s10e w wariancie z exynosem średnia, średni SoT to będzie około 4/5h max
@mavon: Super, dziękuję bardzo! Przekonujesz mnie do s10e. Tylko jak to jest z tymi wersjami w PL? Bo prawdę powiedziawszy myślałem, że jest wersja tylko ze snapdragonem.
@mavon: Szkoda! Chyba się przekonałem. To ostatnie pytanie - czy wierzysz, że jakość wykonania i trwałość jest dobra czy dokupiłaś pokrowiec na niego?:)