Wpis z mikrobloga

Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami z IKEA a mianowicie z zamówieniem kuchni i szafy PAX.
24 czerwca zamówiłem w sklepie w Katowicach kuchnię METOD wraz z szafą PAX z montażem, transportem etc. Poszło w miarę sprawnie więc myślę sobie będzie sztos... Miły Pan z obsługi ustawił Transport na 1 Lipca, montaż szafy PAX na 13(SOBOTA) lipca a montaż kuchni na 15 lipca(PONIEDZIAŁEK) :) Sam zaznaczył że szafa musi być zamontowana przed kuchnią ponieważ mam lodówkę w "zabudowie" która ma być dostawiona do szafy więc generalnie szafa musi być pierwsza. No to nadchodzi dzień dostawy - poszło sprawnie - 2 godziny Panowie zawalali cały pokój paczkami ( byłem na to przygotowany że mogę zapomnieć o istnieniu jednego pokoju przez 2 tygodnie)
Nadchodzi dzień montażu szafy -
Pomiędzy 10-11 rano dostaję SMS że montaż się nie odbędzie ( WTF ?? ) no to sobie dzwonię na infolinię zapytać co się dzieje, na to dostaję odpowiedź że montażysta się rozchorował... ( WTF x2 Jeden chłop wam to robi ?? ) No mówię dobra, trudno - ustalmy więc nowy termin. Do dyspozycji jest wtorek ( czyli dzień po montażu kuchni( przypominam - że PAX musiał być pierwszy)). Odpowiadam że nie jest to możliwa gdyż w sklepie specjalnie zaznaczono że szafa musi być najpierw, Pani zaczyna odpowiadać trochę jak zacięta płyta, że terminy, że trzeba czekać, że nie ma ludzi bla bla bla.. Sumarycznie ustaliliśmy że szafę zamontują we wtorek (16 lipca) a kuchnię 30 lipca( ok.. i tak jest parę drobiazgów do wykończenia jeszcze to paczki niech leżą)
Nadszedł 30 lipca (t.j dzisiaj)
Czekam od wczoraj na telefon czy jakąkolwiek wiadomość co, i o której - totalne echo. O godzinie 12 stwierdziłem że zadzwonię na infolinię zapytać co się dzieje i teraz HIT SEZONU: "Klienta nie było w domu i nie odbiera telefonu" - wtedy prawie spadłem z krzesła ponieważ właściwie od rana siedzę i czekam na telefon... Po X przebiciach się przez automat na infolinii powiedziano mi że w sumie to nie wiadomo czemu oni nie zadzwonili i że montaż się dzisiaj nie odbędzie. Nowy termin !!! : 23 SIERPIEŃ..
Super sprawa , mam cały pokój zawalony paczkami przez 2 miesiące którego nie jestem w stanie wykończyć przez te paczki .. Ekipy stoją , urlop leci.. Co w sytuacji jeżeli czegoś braknie lub chciałbym coś reklamować skoro mam na to 7 dni ? ..
Sumarycznie.. Nigdy więcej już nie kupie tam nic poza hot-dogiem.
Przestroga dla innych : jak chciecie se wydać hajs na kuchnie - to idźcie sobie do stolarza.. Napewno wam to szybciej skręci bo to co mi Ikea odwaliła to jest jakiś kosmiczny żart...

#gownowpis
#ikea
#ikeafamily
  • 6
hmm po wizycie w Ikea Katowice - i przedstawienia sytuacji udało się. Kuchnia już zamontowana.

Centrala w Warszawie to jedno wielkie xD