Wpis z mikrobloga

Mirki, raz jeszcze rzucam temat prostego narzedzia do #projectmanagement . Testujemy sobie w zespole zarówno #basecamp jak i #trello , ale to chyba nie da rady. Tzn. samo wrzucanie zadań to-do z jakimiś datami i przynależnością jest ok, ale zależy mi na czymś, co również pokazywałoby pewne zależności między zadaniami i ich terminami (grafik nie zacznie projektu katalogu, dopóki copywriter nie zamknie swojego zadania "teksty do katalogu", itd.).

Martwi mnie też to, że w zależności od terminologii i poziomu definiowania projektu, możemy ich mieć od kilkudziesięciu do kilkuset nawet. I trochę słabo wygląda dla mnie to, że kalendarz jest później pokazywany albo tylko jako zbiór to-do z różnych projektów, albo trzeba włazić w każdy projekt z osobna, żeby mniej więcej kumać, że cos tam powinno się wydarzyć do środy, a coś do piątku.

Nie chcę turbo-narzędzia jak np. Jira. Basecamp i Trello mają swoje ograniczenia, patrzę teraz jeszcze na #asana, ale tu poza definiowaniem milestonesów też chyba nie ma nic więcej...Ktoś, coś? Może Wrike?

Dodaję #webdev dla atencji, w sumie to sporo osób tam powinno mieć doświadczenie w takich zabawach.
  • 8
@partisan: Kurde, właśnie to odpaliłem. Na pierwszy rzut oka - drugie Trello. Poklikałem chwilę i nie widzę żadnej większej różnicy - też karty, też przekładanie z "in progress" do "done", itd. Brak kalendarza chyba? Albo nie odkryłem jakiegoś menu pełnego funkcji, albo to nie dla mnie narzędzie po prostu.
@Gorejacy_krzak_agrestu: kalendarz jest w wersji premium. W darmowej masz tylko link do importu kalendarza np do google. Niestety nie ma też zależności. W planach mają wykresy Gantta, ale póki co nie ma. Można cośtam porobić w aplikacji Mindmeister, ale to takie pitu pitu. Może przez Zapiera coś by się znalazło, ale nie szukałem.