Wpis z mikrobloga

podjąłem walkę z kilkoma #!$%@?łymi nawykami żywieniowymi - odstawiłem dużo przekąsek, #!$%@? dzikich ilości białego pieczywa i jeszcze kilka innych

udało się odstawić też słodzone napoje ale w zamian zdarza się wypić coś light
co w ogóle z takich napojów jest na polskim rynku?

ja kojarzę:
Sprite (nie do końca zero ale kcal mało)
Cola, Pepsi (podstawki + wersje smakowe wanilia, imbir, wiśnia i bóg wie co tam jeszcze)
energole wszelkiej maści (tfu!)
Oshee Ice Tea Zero
Fuze Tea bez cukru (póki co trafiłem tylko o smaku marakui)

co z Mountain Dew? wersja bez cukru się nie przyjęła i wrócili do produkowania najbardziej kalorycznego najpoju na rynku? czy obie wersje istnieją równolegle?

co jeszcze kojarzycie?

inb4 pisanie o szczurach i aspartamie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dieta #chudnijzwykopem
  • 15
@boloney: Najlepiej pozostać przy tych napojach light, które są łatwo dostępne, bo gdy złapie Ciebie ochota to łatwo znajdziesz taki napój i nie przepłacisz tzn. głownie pepsi, spirte, cola, mountain dew(nadal jest zero, trzeba tylko sprawdzać na etykiecie czy jest tak napisane). Ja mam tak, że piję jakiś czas produkt jednej marki, po jakimś czasie mi się nudzi i zmieniam przez co mam uczucie jakbym pił coś nowego xd. Polecam szukać
@Myslim: miałeś kiedyś na coś ochotę? to, że udało mi się odpuścić słodkie napoje to dla mnie duży sukces, naprawdę nie widzę nic złego w strzeleniu sobie puszki coli bez cukru raz na jakiś czas.
W Tesco , Auchan, Kaufland są do kupienie ich marki napojów które są 0 kcal. A także nawet syropy 0 kcal. Wystarczy zerknąć na etykietę ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boloney: a ja się wczoraj zdziwiłem, bo kupiłem Alę (cymes) winogrono I białą, oba są zero. Zdrowe to na pewno nie jest, ale chociaż bez kcal.
Można testować różne, winogrono jest ohydne (chciałem sobie przypomnieć smak z dzieciństwa, błąd życia xD), pewnie większość jest zero.
@boloney: Różowy pasek jest dietetykiem i od tego czasu przerzuciłem się wymienione wyżej przez @Kruszynek napoje z Tesco i przez @vomalio Ala. Oczywiście, że lepiej jest pić wodę ale wiadomo jako jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ze swojej obserwacji to polecam zawsze sprawdzać najtańsze napoje, wiele z nich jest na słodzikach. Polecam też Pepsi Ginger i bardzo nie polecam faktu, że nie ma w Polszy Schweppsa Zero