Wpis z mikrobloga

@BajerOp jeśli jest dobry to powinien napisać o jego wadach. Jeśli w ogłoszeniu nie ma jasno napisane co jest źle to znaczy że to działa. To samo tyczy się samochodów.
  • Odpowiedz
@BajerOp tak samo jak nieznajomość prawa nie zwalnia Cie od jego przestrzegania. Jak napiszesz że samochód jest w dobrym stanie ale nie napiszesz że hamulce nie działają to i tak odpowiesz za narażenie życia. Tutaj działa ta sama zasada tylko w mniejszej skali.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyganeczka: poproszę o podstawę prawną, nie żebym kogoś bronił, ale uważam, że sprawa jest przegrana na początku.

Dałaś zły przykład, jeśli napiszesz, że auto jest w dobrym stanie ale nie zaznaczysz, że ma obdarte siedzenia to nic się nie stanie.

Co innego z hamulcami bo pojazd nie przeszedłby badania technicznego, przy telefonach nie ma takiej rzeczy.
  • Odpowiedz
@BajerOp chyba troszkę mało wiesz. Mamy coś takiego w prawie jak oszustwo, albo chociażby rękojmia, bo ustania to też umowa sprzedaży. Sprawa jest do wygrania. Jak się siedzi w piwnicy to się nie dziwię że masz takie podejście. A
@andrzejpatryk123 radzę troszkę postraszyć policja jak nie zadziała to złożyć zawiadomienie. Pewnie trochę to potrwa, ale jest do wygrania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyganeczka: dlaczego mnie wyzywasz? Człowiek chce poprowadzić normalną rozmowę i ewentualnie się czegoś dowiedzieć to nie i #!$%@?. Piękne xD
  • Odpowiedz
@BajerOp nie Ty nie chcesz się dowiedziec tylko uważasz że sprawa przegrana i bronisz swojej racji. Napisałam Ci ze jest coś takiego jak prawo konsumenckie i dotyczy nawet takich transakcji, a resztę sobie doczytaj, bo szkoda mi się produkować dla kogoś kto z góry zakłada porażkę.
  • Odpowiedz
@andrzejpatryk123: Kupiłeś wysyłkowo czy spotkałeś się z gościem? Jeśli to drugie, to olx ma na to wywalone - odpiszą ci ze mogłeś sprawdzić telefon na miejscu. Tak samo policja. Przyjmą zgłoszenie ale zrobią umorzenie. Co innego jak kupiłeś wysyłkowo. Olx tu nie pomoże (zbędą ogólnikami ze to portal to lokalnych ogłoszeń i odradzają zakupy na odległość) ale policja potraktuje to jako oszustwo internetowe i nie dosyć ze przyjmą zgłoszenie to jeszcze
  • Odpowiedz