Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Maturzysta. Dostałem się na politechnikę w mieście X, ale chciałbym zmienić uczelnię.
Chciałbym spróbować po pierwszym roku przenieść się na inną, przykładowo na politechnikę Y, wydział i kierunek te same lub podobne do tego na co się obecnie dostałem.
Ktoś próbował i czy się udało? A może znajomemu?
Piszcie, dziękuję.
()

#studbaza #studia


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: W większości przypadków trzeba przejść ponownie proces rekrutacji, ale później można niektóre przedmioty zaliczyć poprzez przepis oceny, ale nie zawsze się to udaje. Zwłaszcza, jeśli się przedmioty różniły. Najlepiej zadzwonić/podejść do dziekanatu danej (nowej) uczelni i podpytać. Opiszą Ci, jak to wygląda.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie do klasy, tylko na rok, a tak jak napisałem: w większości przypadków trzeba przejść proces rekrutacyjny od nowa, co wiąże się ze złożeniem papierów, czyli ponownym patrzeniem na oceny itp. itd.. Ułatwienie jakie jest przy przejściu między placówkami to przepis niektórych ocen, tak jak pisałem. Polecam zadzwonić/przejść się do dziekanatu docelowej uczelni/wydziału. Inaczej to nie da się wróżyć czy Cię przepiszą czy nie.