Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motocykle
Po zdaniu prawa jazdy przychodzi czas na zakup motocykla dlatego proszę osoby w temacie o trochę pomocy we wstępnym wyborze motocykla.
Przeznaczenie to oczywiście podróżowanie i to raczej dalekie dystanse dlatego chodzi mi o jak najbardziej niezawodny i łatwy w serwisowania lub własnej naprawie model.
Osobiście marzy mi się #africatwin ale rozważam też #transalp lub ewentualnie jakies bmw GS.
Do tego potrzebuje oczywiście kostium, kask, rękawice i buty(mieszkam na poludniu Hiszpanii więc raczej byłby to kostium materiałowy) no i walizki. Będzie to mój pierwszy taki motocykl więc nie widzę sensu wydawania pieniędzy na nowsze modele o ile nie będzie to konieczne. Rozglądałem się na otomoto I są różne modele z różnymi przebiegami ale nie wiem czy na przykład dany model po 50k czy 80k będzie rozsądnym zakupem. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na zakup wszystkiego to 30k PLN, dobrze jak by wyszło i mniej, ale jeżeli będzie przekraczać 30k to też dam radę. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

#podroze #podrozujzwykopem #motomirki #zakupy #pierwszymotor
  • 10
  • Odpowiedz
możesz też popatrzeć na DL650 lub 1000. Mi bardzo przyjemnie się na tym jeździ.


@Huberto606: Znaowu DL to jakaś zmowa dilerów? na propagowanie tego motocykla?
@damien-timciack:
Pytania brzmią:
1.Ile km rocznie będziesz robił tym motocyklem?
2.Jak długie średnie przejazdy planujesz robić za jednym razem?
3. Jak często będziesz jeździł w 2 osoby i na jakich dystansach.
4. Czy chciał byś zjechać z asfaltu? Jeśli tak to jaki procent całości km
  • Odpowiedz
@damien-timciack Tiger800 , Dl, versys, jak dalekie dystanse? Po pustyni czy daleka Europa?sam czy z plecakiem? GS będzie oczywistym wyborem , w tej kwocie to raczej starsze roczniki, ja bym dozbieral i kupił Afrykę nową, super sprzęt. Ewentualnie może Crossturera spory wybór i to raczej mało awaryjny sprzęt.
  • Odpowiedz
  • 0
@mpetrumnigrum

AD
1: ciężko stwierdzić prawdę powiedziawszy ale powiedzmy że będzie to 10k rocznie
(co prawda motor chce sprowadzić z Polski do Gibraltaru a sama ta trasa to będzie niecałe 3 tysiące kilometrów więc może nawet więcej niż 10k rocznie)
2. Długie średnie to zapewne z 500 km jak nie więcej.
3. Nie planuje wozić nikogo, tylko kufry z jakimś ekwipunkiem
4. Tak, chcę zjechać z asfaltu. Do Maroko mam rzut beretem
  • Odpowiedz
@damien-timciack: Jeśli chcesz jeździć w trudnym terenie to kup sobie jednocylindrowca i to jak najlżejszego.
Najlepsza to Honda xr650r (jako jedyna ma ponad 60KM)
Yamaha ttr600
Suzuki dr 650se
Suzuki dr-z400
Yamaha xt 660Z tenere (jako jedyna ma abs (w terenie abs jest wręcz szkodliwy dla życia trzeba go wyłączyć, jest wygodna ale jest zbyt ciężka tak jak bmw)
Najwygodniejsze ale i ciężkie (jak najmniejszy ciężar jest bardzo ważny w terenie)
  • Odpowiedz
@damien-timciack: GS 800, nowa afra czy duzy giejos to nie są motocykle w off dla ludzi bez praktyki a uczyć się na tych bydlakach to słaby pomysł, zresztą uczyć się na starej afrze czy tenerze też nie lepszy ale z nich mniej części odpadnie :-) z kolei single są kiepskie na asfalcie.

Transalp OK, ale po roku będziesz szukał lepszego zawiasu i nieco więcej mocy, więc jak masz budżet na coś
  • Odpowiedz