Wpis z mikrobloga

Wołam wszystkich zainteresowanych turbosłowiańskimi manipulacjami @binuska. Z inicjatywy @MichalLachim powstał tag #urojenialechitoidalne, na którym pojawiać się będą rzetelne i merytoryczne kontrwpisy obalające fake newsy szanownej koleżanki. Dla niezorientowanych w temacie zamieszczam link do ostatniego znaleziska, w którym szczegółowo opisałam jej wesołą twórczość i całkowitą bierność moderacji/administracji w tej aferze:
https://www.wykop.pl/link/5049103/kolejne-turboslowianskie-manipulacje-binuska-na-tagach-historia-i-sztuka/.

We wpisie https://www.wykop.pl/wpis/43035149/slaski-kwartnik-moneta-wielkiego-kaplana-i-cara-ny/ binuska twierdzi, że na fotografii widoczny jest „śląski kwartnik - moneta wielkiego kapłana i cara Nysy - Jana III, inskrypcja na monecie głosi od lewej: „ZE NYSIE SWETINIO ARIOW SYNAM DOM I SERCIWE", od prawej „MISTO SLOWIAN NEIS SWRATI SLAWO WSIO LECHITNE CARIEWA”. Po lewej po środku herby: Czech, Chorwacji, Bizancjum, Serbii i Rosji. Po prawej po środku piastowski władca Nysy Jan III”.

W rzeczywistości na fotografii widoczny jest niderlandzki złoty gulden/florin (Arnold van Egmond, 1423-1473). Na awersie widoczny jest św. Jan Chrzciciel i inskrypcja na otoku: S· IOHANNES – BABTISTA. Na rewersie widoczny jest herb Geldrii (obecnie największej prowincji Holandii) otoczony herbami czterech miast (Arnhem, Nijmegen, Zutphen i Roermond) i inskrypcja na otoku: DVX· ARNOLD· GEL· Z · IVL· Z · COMIS· Z.

Źródła:
Künker Auktion 121 - The De Wit Collection of Medieval Coins, Fritz Rudolf Künker GmbH & Co. KG
https://issuu.com/bungy52/docs/schulman_catalogue_343/189

Tagi spamowane przez binuskę:
#nysa #slask #rodzimowierstwo #slowianie #ariowie #bukwica #numizmatyka #monety #silesiorum #piastowie #starszezwoje #imperiumlechitow #rosja #czechy #serbia #bizancjum #chorwacja #polska #artefaktnadzis #historiaslaska #epokavilka

Dla zasięgu #gruparatowaniapoziomu #kultura #sztuka #historia #moderacja #moderacjacontent #afera #qualitycontent
Pobierz panidoktorodarszeniku - Wołam wszystkich zainteresowanych turbosłowiańskimi manipulac...
źródło: comment_J8OUPYbO6paizrFC9uy67ty0zMP7566D.jpg
  • 48
@lguodwznkoi_e: @antek_brona: Krucjata trwa od trzech miesiecy, polecam zaznajomić się z wcześniejszymi znaleziskami. To już całkiem pokaźny zbiór :)
@pciem: Poproś, żeby dała lekcje naszym mode. Pozdrów ciepło babcię ʕʔ
@Slucham_psa_jak_gra_: To prawda, przekłamywanie historii na potrzeby własnej ideologii i używanie retoryki sugerującej przekazywanie wiedzy historycznej powinno być karane banem.
@Tuff: Przyjrzyj się proszę literom na monecie, mój wpis nie podlega dyskusji. Niestety,
Proponuję rozszerzyć tag na pozostałe szurostwa. Widziałem już tu trochę antyszczepów i chyba jakiegoś alternatywnego astronoma.

A w przypadku wielkodzbanitów - to ostatnio natknąłem się na takie bordo. Gość spamuje po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt znalezisk z linkami do blogów na wordpressie dziennie.
@Slucham_psa_jak_gra_: Ignorowanie jest sprzeczne z moim naukowym światopoglądem. Mam dość konformizmu, pseudonauki i wszechobecnej ignorancji.
@Tuff: Dziękuję za wsparcie, zapewne jeszcze się spotkamy :P
@Urahra: Przeglądałam ostatnio ten profil, ponieważ natknęłam się na znalezisko, 370 wykopów i chyba warto to uczcić minutą ciszy. Sugerowałam już moderowane tagi, ale na wypoku jak w lesie (#patostreamy #dupeczkizprzypadku #aferamadonny). Wystarczyłby prawilny ban za spamowanie wartościowych tagów i problem rozwiązałby się
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@pani_doktor_od_arszeniku: Przez długi czas irytowalem się na binuskę, często mocnym, momentami przekraczającym granicę dobrego smaku, językiem - musze oddać koleżance, że ty nie przekroczyłaś tej granicy nigdy. Teraz powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że to już się ociera u niej o jakieś zaburzenia. Zbyt często dostawała wprost na tacy podane informacje obalajace jej wymysły, a i tak je ignorowala. Powtarzała te same kawałki bez cienia refleksji. I chyba powoli zaczyna mi
@OjciecMarek: Ona jest do tego stopnia odcięta, że na dowód funkcjonowania na obszarze Księstwa Nyskiego świątyń pogańskich przy jednoczesnym braku kościołów w XV wieku potrafiła wrzucić pochodzącą z chyba XVIII wieku mapkę tych terenów przedstawiającą zresztą obiekty chrześcijańskie i tłumaczyć łacińskie podpisy w ten sposób - sacella solitaria (łac. samotne kaplice) u niej "miejsca kultu solarnego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) W jakiś pokrętny sposób jestem jeszcze w