Wpis z mikrobloga

Borealopelta markmitchelli to nodozaur żyjący ok. 110 mln lat temu na terenie dzisiejszej Kanady (prowincja Alberta). Za życia ten roślinożerca przekraczał 5 m długości. Skamieniałości Borealopelta odkryto w 2011 roku, ale opisano dopiero 5 lat później - tyle trwało wydobycie szczątków zwierzęcia ze skały. Jest to jeden z najlepiej zachowanych nieptasich dinozaurów, jakie zostały odkryte. Skamieniałości były w tak dobrym stanie, że udało się odtworzyć ubarwienie zwierzęcia - zachowały się odciski melanosomów (tzn. organelli odpowiedzialnych za kolor skóry). Ilustracja przedstawia rzeczywisty wygląd zwierzęcia, przynajmniej w miejscach, w których się zachowało do dzisiaj ;)

autor: Julius Csotonyi

#paleoart #paleontologia #dinozaury #ciekawostki
Prekambr - Borealopelta markmitchelli to nodozaur żyjący ok. 110 mln lat temu na tere...

źródło: comment_EQTUipi9sUWDNa6ne420eXCxl9YZMH4l.jpg

Pobierz
  • 4
@Walther00: Zacznę dodawać. #paleoart na początku to tylko wklejone obrazki, opisy pojawiły się później. To dla tego nie dodawałem tam #ewolucja i z przyzwyczajenia tak mi zostało. Dlatego też ściany tekstu spod #paleontologiaboners są już tagowane #ewolucja

Heheszki na wypoku są tagowane w rozmaity sposób. Może by pomogło ustawienie #paleoart jako tag autorski, ale nie jestem jedyny, który tu działa i trochę mi się to gryzie. Podobnie z #paleontologiaboners - tu