Wpis z mikrobloga

Mirabelki pomóżcie, potrzebuje jakiś dobry szampon z odżywką. Wiem, że jest tu sporo specjalistek znających się na kosmetykach. Dla mnie to czarna magia, nigdy nie czytam składów i zazwyczaj sugeruje się opakowaniem xD. Mam długie, rozjaśniane włosy. Kiedyś (przed rozjaśnianiem) wystarczył mi tylko szampon i były nawilżone, a teraz nawet z odżywką się wysuszają. Używam L’oreal elseve albo dove advanced zawsze z serii intensywna regeneracja, ewentualnie nawilżające, ale chyba nie są zbyt dobre.
#wlosy #rozowepaski #kosmetyki
  • 11
  • Odpowiedz
@Doomino: Szampon warto zmienić na coś lżejszego, np. teraz popularnością cieszą się Petal fresh, dostępny w Rossmannie, albo jakiś EcoLab. Dużo daje IMO zmiana sposoby mycia na metodę kubeczkową. Tj, wlewasz troche szamponu do pojemnika, dodajesz wode, robisz piane i to nakladasz na głowę i tym myjesz. :D
Garnier hair food są spoko, fajny skład ale nie wiem czy podejdą rozjaśnianym włosom, mi np. bananowa spusza, nie sprawdzałam innych. Kallosy są
  • Odpowiedz
  • 0
@Monix94: @madiksa: 10 jak nie więcej lat temu dostałam wysypki od jakiegoś żelu do mycia twarzy Garnier i od tamtej pory nigdy jużnie kupiłam żadnego ich produktu. Czas dać im drugą szansę ;D w takim razie zastanawiam się nad serią: żurawinowa z olejkiem arganowym, oliwkową i aloesową, choć też i inne wyglądają zachęcająco np wzmacniający z propolisem. Czemu tyle rodzajów robią, ciężko się zdecydować :D
  • Odpowiedz
@Doomino: polecam zajrzeć na grupę fb WŁOSING i zapoznanie się z terminem PEH - proteiny, emolienty, humektanty :) Odżywki dobrane wg PEH będą idealnym odżywkowym zestawem. Jeśli chodzi o szampony, to z łagodnych uwielbiam wszystkie z firmy Fitokosmetik, a z tych mocniejszych - Alterra z Rossmana. Zajrzyj też na bloga wwwlosy.pl
  • Odpowiedz
  • 0
@iEarth: Bardzo dziękuję za rady, spróbuje dzisiaj z tym kubeczkiem, ale niestety dalej tego gownianego l’oreala, bo niedziela i nic nie kupię :D. Olejuje dużo, bo niestety bez ich pomocy doraźnej ciężko mi rozczesać włosy po umyciu :( ale nie wiem czy mam dobry olejek (pantene pro-v intensive repair dry oil with vitamine E)
  • Odpowiedz
@Doomino: Ja nie ufam tym olejkom gotowcom, ale wiem, że dziewuszki używają z powodzeniem różnych takich. Ja zaczynałam od domowych olejów, tj rzepakowy, oliwa, z pestek dyni. Teraz mam zestaw takich małych olejków za kilka zł.
Myślę, że umycie tym samym szamponem ale rozcieńczonym to też spoko opcja na przejście. :)
I też polecam grupę włosing, choć początkowo wydaje się tego bardzo dużo i bardzo trudne do ogarnięcia. W skrócie podpowiem,
  • Odpowiedz
  • 0
@iEarth: mam dużo czasu w pracy to sobie poczytam :D zdaje sobie sprawę, że z włosami można sobie zrobić krzywdę używając za dużo chemii. W tym wypadku mniej może znaczyć więcej ;D trochę żałuje, że rozjaśniałam, bo wcześniej nie miałam żadnych problemów z nawilżeniem, dlatego też nie interesowałam się za bardzo tym tematem.
  • Odpowiedz
@Doomino: ja Ci z całego serduszka polecam odżywkę z Petal Fresh- włosy po niej lepiej sie rozczesuja i są mieciutkie :) mam tez szampony od nich, bo nie zawieraja SLS-ow i innych badziewi ;) dostepne w rossmanie wiec tragedii nie ma. no i maska z babci agafii - ta niebieska, tez mega mi wygladza wloski. od siebie polecam olejowanie wlosow, poczytaj, mega sprawa :) slyszalam tez o tym ze garnier ma
  • Odpowiedz