Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1489
#pracbaza #kiciochpyta #polakicebulaki

Mirki, powiedzcie mi kto jest tutaj nienormalny, ja czy koledzy z pracy.
Pracuję w firmie w ktorej podczas pracy używamy jednorazowych rękawiczek, fajne mocniejsze niż te dostępne w sklepach. Niestety kupić je można tylko jako firma. Więc pomyślałem, że zapytam szefa czy mogę od firmy opakowanie odkupić. Zgodzili się, że po prostu dorzucą dodatkowe opakowanie do zamówienia. Wszystko spoko. Ale jak powiedziałem o tym koledze to zaraz on i cała reszta zaczęła tyradę ,,hurr duurrr idioto po co pytasz trzeba było brać hy hu"
,,Ja to już ze 2 opakowania wyniosłem a Ty jeszcze płacisz ja pierr..."
Moim zdaniem to własnośc firmy i to byłaby kradzież. Wolę zapłacić, moim zdaniem to normalne. Zreszta mam w pamięci wpis jakiegoś mirka co wynosił papier z pracy. ( _)
A co wy o tym myślicie?
  • 100
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@Ramamon: No niby w większsci już prawie dziadki, ale mamy kilku młodych i maja takie samo zdanie... Ehh boję sie kolejnego pokolenia cwaniaków januszy...
  • Odpowiedz
@silo1408: a później się dziwimy, że postrzegają nas za złodziei, gdy złodziejowi zamiast wstyd tego co robi to jeszcze uczciwego wyzywa od idioty. Masakra i dno mułu.
  • Odpowiedz
@silo1408: Powszechne jest wynoszenie takich rzeczy z pracy i wydaje mi się, że pracodawcy zdają sobie z tego sprawę, Twoje zachowanie natomiast dobrze o tobie świadczy
  • Odpowiedz
Powszechne jest wynoszenie takich rzeczy z pracy i wydaje mi się, że pracodawcy zdają sobie z tego sprawę,


@keyg: pogodzili się z tym i pewnie nawet biorą przy zamówieniach nadmiar to uwzględniający ale to nie znaczy, że jest to OK.
  • Odpowiedz
@silo1408: nie mów takim #!$%@? bo oni i tak nie zrozumieją. Potem przez takich zjebów co wynoszą srajtaśme, wprowadzają logi na każdy sprzęt i musisz się podpisywąć ile bierzesz i kiedy, monitorują na kamerach czy nawet chca trzepać ludzi na wyjściu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@silo1408: taki rękawiczki kosztują pewnie z 15 zł. Żeby kraść coś takiego to trzeba być robakiem. Dobrze zrobiłeś.
  • Odpowiedz
@silo1408: ja w tego typu sytuacjach odpowiadam patrząc w oczy: nie jestem złodziejem, nie kradnę wszystkiego co mi tylko wejdzie w ręce
Ahhh ten dźwięk cichego trzasku pękającej złotówki w dupie xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@shitstormer: Nie do końca. Kwestia jest taka, że chodziło o rzeczy drobne i o to kto przesadza, ja wychodząc troche na kogoś kto nie wyjdzie się odlać bez pozwolenia czy oni wynosząc bez pytania bo to tanie a firma ma dużo. Zastanawiałem się czy się za bardzo nie spinam o zasady.
  • Odpowiedz
@silo1408: zależy ile to kosztuje i ile tego u was schodzi. Jeżeli nie jest drogie (na zasadzie, że bierzesz tego za wartość do 5 zł w cenie sklepowej), a schodzi tego setki/tysiące dziennie, to prawdę mówiąc nie miałbym żadnych oporów, aby 5 par sobie schować do kieszeni i nic nikomu nie mówić. Zwyczajnie jest to pomijalna ilość dla firmy i więcej kosztów wygenerujesz trując dupę kierownikowi. No i rzecz jasna wszystko
  • Odpowiedz
@silo1408: polacy są nauczeni, nawet ci młodzi, że jak coś jest szefa czy państwowe to znaczy, że niczyje i można wziąć. Bo przecież ich i tak stać - a później się dziwić, że kraju jest jak jest
  • Odpowiedz