Wpis z mikrobloga

@bekazpisu:

lepszy aparat (smart HDR i większa matryca)
lepsze wideo (nagrywanie w stereo)
nowszy hardware (A12, trochę lepiej i szybciej działające FaceID)
lepsza bateria (SoT będzie o około 1h lepszy)
większy wyświetlacz
wsparcie dłuższe o rok

na minus możesz (ale nie musisz bo to bardziej kwestia gustu niż obiektywny minus) zaliczyć LCD zamiast OLEDa, ale to nadal cholernie dobry wyświetlacz. nie ma 3DTouch tylko jest HapticTouch, tylko miesiąc temu dostało aktualizacje
@bekazpisu: bo XS jest lepszym modelem niż dwa pozostałe, o ile nie masz ograniczonych funduszy to brałbym właśnie ten, XS ma lepszy aparat, ekran OLED, 3D Touch oraz stalowe ramki a nie z Aluminium jak XR, wyższą klasę wodoszczelności. O różnicy w baterii na korzyść XS nie warto pisać bo ma tylko 10 mAh więcej niż XR (ale jednak jest)
No i jeszcze na korzyść XS (jak dla mnie) przemawia to,
@bekazpisu: I żeby nie było, że namawiam na najdroższy/najnowszy model: sam sobie odpowiedz, czego tak naprawdę oczekujesz od telefonu, żebyś nie przepłacał za funkcje, które są Ci zbędne, w końcu to twoja kasa i ty ją wydajesz a nie ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arado-Akbar: XS ma ten sam aparat co XR, z wyjątkiem telephoto którego XR nie posiada. Za to dzięki temu XR robi lepsze zdjęcia live bo korzysta z głównego oczka z lepszym światłem. Stalowe ramki łatwiej się rysują i odkształcają od aluminium. Bateria w testach wypada lepiej w XR