Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#ubezpieczenia #oc #krakow #motoryzacja #bmw

Witajcie, mam problem z ubezpieczeniem, od początku. Tydzien temu kierowca fiata wymusił na mnie pierszeństwo i wjechał w tył oraz uszkodził tylne drzwi i nadkole oraz lekko felge i wydaję się że koło poszło lekko do tyłu. W tą środę przyjechał rzeczoznawca z ubezpieczalni, porobił zdjecia i pojechał. Dostałem wtedy po pewnym czasie kosztorys naprawy według cen w ASO, drzwi za 2k i nadkole 4k wszystko plus robocizna wyszła na 10 521zł brutto od tego odliczyli 1734 netto z tytułu wzrostu wartości pojazdu?!?. Po tym wszystkim zostało, że naprawa będzie kosztować 8387zł, ok.. Z tym nie mam problemu, bo koszt naprawy w normalnym serwisie to pewnie około 3/4k.

Niestety problemem jest tu wartość samochodu według ubezpieczalni, ponieważ wedły eurotaxu ten konkretny model jest wart 11 000zł, ale nastąpiła korekta przez kilometry -2050zł (ma 310k) i co jest jakieś tragiczne to wycena 2 ognisk korozji po jednym na nadkole, oba te same lecz jedno obniża wartość auta przed wypadkiem o 94zł a drugie o 2040zł. Reasumując według nich auto było warte 7200 czyli szkoda całkowita i wypłacą tylko różnice pomiędzy wortoscią auta przed i po. Korzystał ktoś z pomocy w tych tematach? Niestety nie wiem ile według nich warte jest teraz, ale raczej to będzie wkota na ich korzyść. Z góry dziękuję.
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@LIBED nie wiem jak w Niemczech ale w Polsce można wstawić do warsztatu i zrobić bezgotówkowo. Jeżeli chcesz coś kasy przytulić no to musisz odwołania pisać.
Podejrzewam że koszty naprawy w Niemczech są większe niż w Polsce przez co wartość samochodu tak spadła.
Lakierowanie Elementu w Polsce to około 500 zł.
  • Odpowiedz
@frems: Nie zrobią w warsztacie, jeśli jest orzeczona szkoda całkowita. Wartość wraku przed szkodą - wartość wraku po szkodzie = kwota do wypłacenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unea: Mi to wygląda na celowe zwiększenie kosztów naprawy i zmniejszenie wartości samochodu. I właśnie tu pojawia się pytanie co zrobić, ponowna wycena przez rzeczoznawce, ale nie z ubezpieczalni?
  • Odpowiedz