Wpis z mikrobloga

Państwowa stocznia Nauta z Gdyni - 58 mln złotych strat za 2018 rok.

(...) Nauta, czyli jedna z największych stoczni kontrolowanych przez państwo, w dużych bólach zdała sprawozdanie finansowe za 2018 r. Czas minął 30 czerwca, a przez kolejne tygodnie kilkukrotnie odraczano termin przedstawienia dokumentu.

Z danych wynika, że strata netto stoczni wynosi blisko 58 mln zł.


(...) Biegły rewident, który badał sprawozdanie, zaznaczył, że te informacje „świadczą o istnieniu istotnej niepewności, która może budzić poważne wątpliwości co do zdolności jednostki (stoczni - przyp. red.) do kontynuacji działalności”.

http://wyborcza.pl/7,155287,25088051,panstwowa-stocznia-tonie-biegly-mam-watpliwosci-czy-moze.html#S.main_topic-K.P-B.1-L.2.zw

#przemyslstoczniowy #gospodarka #nauta #gdynia #finanse #ciekawostki #polska
BaronAlvonPuciPusia - Państwowa stocznia Nauta z Gdyni - 58 mln złotych strat za 2018...

źródło: comment_GEshimlFwCI0AOb4fpZOisJOdFBUi5mz.jpg

Pobierz
  • 4
@Nosradamo: Bo państwowe pieniądze są "niczyje", a o niczyje pieniądze się nikt nie martwi.
A jeśli firma jest prywatna to są to już czyjeś pieniądze. A o czyjeś pieniądze martwią się ich właściciele.
@Nosradamo: Nie żyłem za komuny, ale opowiadano mi, że tamtych czasów powszechnie uznawano,. że co państwowe to niczyje. Rozkradanie zakładów pracy było normą. No i widać do dzisiaj dużo z tego myślenia jeszcze się ostało. Wystarczy popatrzeć na spółki skarbu państwa