Wpis z mikrobloga

#apple #ios #downgrade #pomoctechniczna

Mirasy drogie, dobry wieczór. Mam problem z moim telefonem, pacjent iPhone 7+.
Ogółem sprawa wygląda tak że jakiś czas temu zainstalowałem sobie #ios13 bete, i wszystko działało super, do czasu jak zaczęła mi świrować apka mbanku (która jest jakby nie było jedną z musthave dla mnie na telefonie), plus jeszcze jakieś pierdoły typu w hive nie umiem odblokować hulajnogi, apke zdjęć czasami wywala na "pulpit", apke do przerabiania zdjęć vsco cam też świruje, przy importowaniu zdjęć ją #!$%@? po prostu.

No ogólnie to niektóre aplikacje mają jakieś dziwne odpały ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przechodząc do sedna sprawy, stwierdziłem że mam tego dość, wracam na ostatni oficjalny iOS, tzn 12.4 (słyszałem że wyszedł na niego jailbreak, więc też spoko by było sobie go zrobić, ale to już inna sprawa). Stwierdziłem że j*bać te dane, zrobię sobie czystą instalację, więc zgrałem tylko zdjęcia na kompa, i stwierdziłem ok, mogę działać.

No więc odpalam itunes, klikam żeby odtworzyć iPhone na najnowszej wersji oprogramowania, czyli 12,4, i wywalił błąd który jak widzicie jest na dole w screenie. iPhone utykał na trybie recovery, nie chciał się sflashować do końca, zawsze wywalało ten błąd. Próbowałem przez tryb DFU, to samo.
No dobra, to lecimy inną metodą, próbowałem programem 3utools, wiele prób było ale też nie umiało dojść to do końca.
Ogółem myślałem że ucegliłem sobie telefon, ale stwierdziłem że spróbuję zamiast 12.4 wgrać przez 3utools iOS 13 beta 7 (czyli taka która była na telefonie zanim zacząłem się za to brać), i poszło bez problemu.
Aktualnie siedzę na tej becie ios13, i wszystko wróciło do punktu wyjścia, tzn dalej te aplikacje świrują i nie mam pojęcia co może być temu winne, macie jakiś pomysł?
Albo w czym leży wina? Mam wrażenie że to jakaś pamięć podręczna systemu, której format nie rusza albo cokolwiek, w sumie to nie znam się na sprawach software.

Ostatni backup całego systemu (jeszcze na wersji 12.3 o ile dobrze pamiętam) w #itunes zrobiłem na komputerze w innym mieszkaniu, 300 km dalej, i będę tam jakoś za miesiąc dopiero i nawet nie wiem czy tym cokolwiek zdziałam, a chciałbym to ogarnąć jak najwcześniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W sumie wątpię, ale może też to być związane z tym że ostatnio wymieniałem baterię, wsadziłem zamiast jakiegoś używanego akumulatora apple nowiutke ogniwo od greencell, działa elegancko, ale kondycja baterii pokazuje "serwis".

Jakiekolwiek wskazówki mile widziane, pozdrowienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jedrzejpolowiecki - #apple #ios #downgrade #pomoctechniczna 

Mirasy drogie, dobry ...

źródło: comment_vAigOL5vGfqLIrd7Hsof1nlP3VkmDX2S.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@jedrzejpolowiecki: Za każdą #!$%@?ą betą. Miałem tak kilka razy. Przy 11, jeśli dobrze pamiętam, trzeba było downgrade'ować build po buildzie, inaczej cegła albo tylko komunikat o iTunes. Na gwarancji to robią, ale jeśli nie masz możliwości, spróbuj może cofnąć się do pierwszej bety przez plik IPSW i dopiero do 12.4. Przeszukałbym jeszcze Reddita, żeby sobie telefonu nie zbrickować.

PS Nie jestem pewien backup'u. Mi w takich sytuacjach iTunes pokazywał, że nie
  • Odpowiedz
@PanRadaktor:
Problem jest taki że teraz podpisane są tylko beta 7 i 6, poprzednich nie da się wgrać bo blokada. Z 7 nie umiałem wrócić na 6, podejrzewam że jakby się udało to z 6 na 12,4 też by opcji nie było.
Gwarancji już nie ma od 2 lat, no i jeszcze ta bateria nieoryginalna w środku.
  • Odpowiedz