Wpis z mikrobloga

#medycyna #zdrowie #wlosy
Odkąd jestem na wakacjach włosy mi lecą garściami, to jest normalne czy mam się martwić? Już mi się cierpliwość kończy, każde poruszenie głową to kolejna kaskada włosów lecących z głowy. Biorę witaminy, ale nic to nie daje, jak leciały tak lecą. Hormony miałam badane w czerwcu i było ok. Od samego słońca i soli mogły się tak #!$%@?ć w tydzień?
  • 5
@pianinka: TSH może wskazywać na tarczycę z tendencją do niedoczynności. Co prawda na obecną chwilę masz świetne wyniki i z pewnością nie są one przyczyną Twoich problemów, ale przy okazji - możesz zrobić USG tarczycy. Normy dla TSH (laboratoryjne) są do dupy. Populacyjny wynik oscyluje w granicach 1,5. Powyżej 2,5 w ciąży się już np. podaje leki.
@gardan: Dzięki, zrobię to usg jak wrócę z urlopu. TSH robię raz do roku i zawsze wychodzi inne, 3 lata temu było nawet powyżej 4, rok temu ~3,5, teraz spadło poniżej tych 3. Muszę to zebrać w kupę i iść do dobrego endo, na razie wszyscy mi mówią, że norma niby 5 i mam spadać :P
@pianinka: Norma to TSH poniżej 2. Powyżej 2,5 to wynik, który nadal nie da objawów, ale wskazywać może np. na hashimoto. Nie jest to groźne i może się okazać, że do końca życia będzie OK. Ale warto na to zwrócić uwagę, bo hashimoto samo w sobie może czasem (nawet przy prawidłowych poziomach hormonów) dawać jakieś tam niespecyficzne dolegliwości. Metody weryfikacji - to USG oraz przeciwciała p-tarczycowe (anty TPO, anty TG).
Gdybyś