Wpis z mikrobloga

Witam ktoś dłużej testował sparka? jak w praktyce jest z jego zasięgami? bo na yt recenzje tak różne że zgłupiałem xD A może dozbierać do mavica air ewentualnie poczekać na mavica mini? nienawidzę takich dylematów xD
Ogólnie to po tygodniu z tello zakochałem się w tematyce dronów i szukam mojego finalnego drona :)
#drony
  • 17
@Harris: limit wysokości to 500 m. Co do 1 km to musisz posiadać licencję, aby wykonywać loty BVLOS, a Tello to zabawka, więc nawet ze Sparka będziesz zadowolony. Zresztą Spark i Mavic jest tak mały, że jak daleko polecisz to go nie będzie widać.
@Harris: w mieście nie latałem dalej niż zasięg wzroku, trochę strach, ale z zasięgiem po FCC bue było problemu (Na CE tragedia...). Kolega ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdził na wsi i poleciał na 1.6km ale to był max i zrywało. Około 700/1000 metrów gdy w około nie ma zakłóceń, jest spokojnie osiągalne.
@Harris: Ja wypuściłem Sparka na 1,3km i niestety nie dał rady wrócić. Kiedy miał RTH niestety był nad linią drzew i w końcu spadł. Dziś mam drugi model z ubezpieczenia, ale żałuję, że nie brałem Mavica Air - choć koszty wszystkiego od razu wyższe.