Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, ktoś na swoim prywatnym profilu w sposób negatywny komentuje marsz LGBT w związku z tym aktywista pisze donos do pracodawcy. Z kolei MPK podejmuje działania wobec pracownika.

wpis:
https://www.facebook.com/RobertWagnerWroclaw/posts/674768296342189?__xts__[0]=68.ARBxpN-1wlmFqHRhLFmJBimBzr8V4k9MUVBpaY2ee6QhdSMbfPOalaPh-QVxBXji4gHjCDqQrwmHl9g5jvO5UYB7PREYOVaNYVzp-eDOTHGshZxYlBnUsfTYa00zls07TQ3CIEDMCuOzoM0WAs-Xgf3LDbyvlsn0iG9bPc0Q9caojagZEtgrO012551kWLegHTZk4tvjYqEoG1e7AyPNPVK31l9perxwIV7B3dwvSg9Qwixt1568Jfd1XR7GwruKV6J2YqVtxiLGSa-58vQneSnYw5qsjSSeGvf7YSQywh63zC1gXpxFMcKLEDfnOIuj7BuhsVOPU9qpWbg&_tn_=-R

artykuł na portalu w tym temacie:
https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wulgarne-komentarze-pracownika-mpk-o-lgbt-spolka-zawiadamia-policje,wia5-3266-50460.html?fbclid=IwAR3nIOIWX0fzBNk24Khmmqg2tJYvJaVEbPuYu-oBumOU6twSUSqMeXoUVI0
#wroclaw
mroz3 - Taka sytuacja, ktoś na swoim prywatnym profilu w sposób negatywny komentuje m...

źródło: comment_iiMkJDhy6U5TIYvWgY3P0NTrWl0iwM9F.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
Nie wiem jak w MPK, ale u mnie w firmie oraz w kilku innych w których pracowałem obowiązują dość konkretne regulły, co do zachowań w mediach społecznościowych.


@Fafnucek: czyli zostales mentalnym niewolnikiem, nic tylko pogratulowac.
Bo coz innego mozna stwierdzic, skoro sam karnie poddajesz sie prewencyjnej cenzurze. Ze strachu przed pracodawca, godzisz sie na nie publikowanie pewnych tresci pod wlasnym nazwiskiem.

Ot niewolnictwo XXI w.
  • Odpowiedz
@Harmonia: @PurpleHaze ale nie rozumiecie, ale ktoś pracując dla jakiejś firmy również pracuje na jej wizerunek, a firma nie chce być kojarzona z jakimiś homofobami, którzy jawnie szkalują gejów

ja wiem, że dla przeciętnego wykopka dla którego marketing i PR to zbędne działy w przedsiębiorstwie to może być niepojęte, ale tak działa świat i widocznie musi się to opłacać skoro tak robią
  • Odpowiedz
ohui, widzę, że mentalnoś podwórkowej łobuzerki mocno tkwi w niektórych. Prawilne mordeczki, usta milczą i #!$%@?ć tych, co za plecami sieją ferment. Xd


@Fafnucek: dokładnie.
  • Odpowiedz
Miał na myśli Azji? Czy chodzi o jakiś skrót bo za cholerę nie mogę go rozszyfrować?
@tak_ze_ten: @benzdriver: Dzięki.
@mroz3: Nie miałby wpisanego pracodawcy to gościu miałby trudniej ale pewnie i tak by go znalazł jakby się uparł. Ale faktycznie czasami człowiek jak patrzy na profile ludzi to tylko brakuje hasła do konta bankowego jawnie podanego.
Z jednej strony ziomek tak nie powinien pisać, a z drugiej czy naprawdę
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: tu nie będę zajmował stanowiska bo starałem się maksymalnie obiektywnie przedstawić sprawę, jedynie odnoszę się właśnie do takiego internetowego ekshibicjonizmu
  • Odpowiedz
@niochland: @Darth_Gohan @mroz3 Szczerze? Jakoś nigdy nie oceniałem firmy po jej pracownikach. Siedzę w ubraniach wyprodukowanych w Azji. Skąd mam wiedzieć jakie poglądy mieli ludzie, którzy mieli te materiały w rękach? Może nienawidzą białych albo biją swoje dzieci.

Firmy mają wykonywać swoje usługi. MPK ma wozić ludzi i nie przejmować się utyskiwaniem takich aktywistów. Jak koleś ma taki problem to niech sam lata do prokuratury i składa pozwy przeciwko konkretnej osobie
  • Odpowiedz
Inną sprawą jest wytknac głupią politykę ratusza i aktywistów a inną nekać konkretną osobę za komentarz w internecie


@Tommy__: Masz rację, w perspektywie braku zajęć, tropienie spisków cyklistów wypada głupiej, niż złożenie donosu do pracodawcy, że jego pracownik "nieco" się pogubił i najprawdopodobniej popełnił przestępstwo.
  • Odpowiedz
@niochland: mistrzu ja to rozumiem, tylko ze wizerunek firmy predzej buduje prezes, osoby medialne itd.
A nie zwykly mlotkowy, ktory na zajezdni sprawdza obrecze.

Jesli sa to grozby karalne, czy tez (moja ulubiona) mowa nienawisci, to sa od tego odpowiednie sluzby, ktore sie tym zajma.
Ale czy to ze wpisujac w miejsce zatrudnienia moja firme, a nastepnie publikujac post dr oetker ty #!$%@? (#pdk) co to za budyn, jest to
  • Odpowiedz
@Zajf aż taki wielki masz ból dupy o to, że patrzyłem przez okno jadąc tramwajem, którym I tak bym jechał i policzyłem rowerzystów? XD
  • Odpowiedz
@mroz3: No chyba, że stwierdzał iż ISIS pokaże im prawdziwą tolerancję dla osób homoseksualnych.
@PurpleHaze: +10
@Tommy__: Firma może dostać u mnie minusa jak ich rzecznik prasowy gada farmazony, albo pracownik mnie źle obsłużył. Co innego jak odwali tak jak ten gość co psa przejechał służbowym autem. Wtedy proszę bardzo zwolnienie dyscyplinarne jest jak najbardziej na miejscu skoro są twarde dowody.
A co do profili na TT - ilość
  • Odpowiedz
ktoś na swoim prywatnym profilu w sposób negatywny komentuje marsz LGBT


@mroz3: niezla manipulacja. po pierwsze nie na prywatnym profilu tylko Z prywatnego profilu ale pod publicznym postem. Po drugie #!$%@? poglady ale uzywanie takiego slownictwa podpisujac sie nazwiskiem i miejscem pracy jest nie na miejscu bo rzeczywiscie moze uderzyc to w dobre imie firmy (homofobiczni pracownicy) a po trzecie pieknie wszystko wkleiles oprocz akurat "przypadkiem" tresci komentarza.

Zeby nie bylo,
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: Ale w przypadku gościa co rozjechał psa to jednak to zrobił autem firmowym i to co zrobił wskazuje na to, że nie powinien dostawać dostępu do takich narzędzi.

MPK Driver obraził kogoś w internecie, nie wpływa to w żaden sposób na jego pracę tramwajarza
  • Odpowiedz
@Tommy__: Jak ból, bawi mnie to: nie ma to jak zarzucić komuś "nieposiadanie większych problemów w życiu" jeśli samemu jeździ się tramwajem i liczy rowerzystów, co jest książkowym przykładem nieposiadania większych problemów w życiu.
  • Odpowiedz
tylko ze wizerunek firmy predzej buduje prezes, osoby medialne itd.


@PurpleHaze: owszem, tak też jest, ale przeciętny pracownik, którego opiszą media jest również tą "osobą medialną", a nikt nie chce być źle kojarzony

Wyobraź sobie, że w twojej firmie pracuje pedofil, który widnieje w rządowym rejestrze sprawców na tle seksualnym. Dowie się o tym jedna, druga, trzecia osoba i pach, już rodziny z dziećmi nie będą korzystać z twojej firmy, bo
  • Odpowiedz