Wpis z mikrobloga

Chciałbym zrobić modyfikację chłodzenia SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224 - docelowo chcę aby cały radiator miał czarną barwę najlepiej połysk
Rozważam kilka opcji dla których zrobiłem listę wraz z pytaniami poniżej:

Barwienie chemiczne :

Czy są jakieś firmy zajmujące się barwieniem aluminium miedzi na czarno i ile mniej więcej by to kosztowało w przypadku takiego elementu 155mm x 125 mm x 78 mm

Czy barwienie chemiczne tudzież anodowanie elementu wpływa negatywnie na jego właściwości odprowadzania ciepła?

Lakierowanie :

Druga opcją jest polakierowanie coolera, wiadomo przy tej opcji trzeba się liczyć z wzrostem temperatur dlatego chciałbym to zrobić najlepiej na jedną cieniutką warstwę. Tutaj wybór padł na modelarską farbę w sprayu z syntetycznego lakieru akrylowego firmy TAMIYA . Przymierzam się do tej tamiyi ponieważ wydaje mi się że jest lepszą opcją w porównaniu do lakierów samochodowych /uniwersalnych z racji zastosowania do krycia małych powierzchni zawierających dużo detali gdzie istotna jest cieńka warstwa farby a co za tym idzie sam lakier jest wysokiej jakości i dobrze kryje.

Czy polecacie jakieś lakiery do pomalowania chłodzenia?

A może macie jakiś inny sposób aby nadać czarną barwę chłodzenia a sam efekt nie powodował by przyrostu temperatur. Jakieś zanurzanie w farbach czy coś? Pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Od razu uprzedzam wszystkich którzy zaraz napiszą - dlaczego po prostu nie kupisz czarnego coolera np. dark rock od bequieta. Otóż zmiana koloru to nie jedyny mod który chcę wprowadzić w tym chłodzeniu ale również będzie customowy plate RGB na topie z wyciętym laserowo elementem odpowiadającym oryginałowi z tym że zamiast logo SPC będzie autorski wzór. Fera 3 RGB jest najtańszą opcją na tego typu zabawy zwłaszcza że całość można zdemontować imbusem a top posiada mleczną płytkę która jest podświetlana.

#komputery #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #cpu #pytaniedoeksperta #zainteresowania #technologia #chemia #amelinium #barwienie #komputer
ale taguję również #motoryzacja #lakiernictwo bo mogą coś wiedzieć w temacie
s.....y - Chciałbym zrobić modyfikację chłodzenia SilentiumPC Fera 3 RGB HE1224 - doc...

źródło: comment_Kl1YS6uQusKm7XXNhcRWJlyUnbUC2Zi2.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz