Wpis z mikrobloga

Mirki potrzeba pomocy, sąsiadka dała się nabrać na darmowy pokaz filtrów do wody....

Była tam wczoraj, podwieźli ją i od razu zamontowali cudowny filtr... warty prawie 6000 zł w kredycie na +-9000zl w nest banku na 48 rat.

Da się to jakoś odkręcić bez ponoszenia kosztów itd?

Piszę na razie tutaj bo w pracy jestem i nie mam czasu w google szukać.

#prawo
  • 17
@Heady1991: @Shellthorn: Chorowita jest i stara to nie ogarnia... Już raz ogarniałem jej nieuczciwą firmę energetyczną.

@powaznyczlowiek: Jestem w domu i czytam te dokumenty kredytowe i ma 14 dni na odstąpienie od umowy. Tylko co z zamontowanym sprzętem.

A te "badania" a raczej wyniki co niby jej robili mają na dole datę o rok w tył...

@Heady1991: Już jej powiedziałem, że ma do mnie z każdą pierdołą przychodzić.
@Heady1991: Kiedyś pracowałem w ośrodku kultury i tam sporadycznie wynajmowali u nas salę takie firmy na pokazy garnków/pościeli. Raz po pokazie dało sie słyszeć jak facet wręcz krzycząc do odchodzącego w pośpiechu starszego małżeństwa straszył, że jak nie kupią to stracą na zdrowiu i że muszą być strasznie egoistyczni że nie dbają o swoje zdrowie. Później zdecydowaliśmy że nie będziemy już udostępniać pomieszczeń dla takich wyłudzaczy.
@Heady1991: A szef tej brygady kasy miał tyle w rulonie że nie mieściło się w jednej dłoni. Biznes ważny to wiadomo, każdy chce chleba kupić, dzieci wyżywić, ale no nie w taki sposób żeby zabierać z miski starszym ludziom. Masakra...
@MJToshi nie dziwię jej się, niech to odkręci jak najszybciej, moja matula kiedyś kupiła jakieś gówno za 4k, to ja zapakowałem z tym gównem do auta i pojechałem tam szybko, gościu był przerażony, jak mnie zobaczył z tym w ręku i że chce to oddać i kasa spowrotem, albo stąd nie wyjdzie ( _)
@Heady1991: Okazuje się, że na byle gównie teraz można zarobić. Były garnki, pościele, pakiety medyczne, teraz filtry do wody. Najlepiej sprzedawać coś, co nie ma konkretnych i zamkniętych cech a wpływa jakkolwiek na zdrowie i samopoczucie człowieka. Można spróbować z pluszakami, kup pani tego misia za 4,5 tys. zł, sprawi że poczuje pani bliskość drugiej osoby, przytulenie ukoi nerwy i stres a dodatkowo pluszak grzeje w nocy i sprawia radość wnukom
@Comber: Jesteś pewien? Pojechała do jakiegoś wynajmowanego lokalu/domu kultury gdzie był pokaz i tam albo w domu podpisała umowę.

Niestety przywieźli ją i od razu zamontowali to gówno..
Niestety numer 2 w umowie jest dopisana opcja jako usługa...

Więc wykonane i chyba będzie musiała płacić...
@MJToshi: zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy o prawach konsumenta lokalem przedsiębiorstwa jest:
a) miejsce prowadzenia działalności będące nieruchomością albo częścią nieruchomości, w którym przedsiębiorca prowadzi działalność na stałe,

b) miejsce prowadzenia działalności będące rzeczą ruchomą, w którym przedsiębiorca prowadzi działalność zwyczajowo albo na stałe;

czyli zawarto umowę poza lokalem. Poza tym sąsiadka powinna również otrzymać informację o możliwości odstąpienia. Swoją drogą, jeśli nie poinformowano jej o możliwości odstąpienia, wtedy
@Comber: Szczerze to nie widziałem, żadnych warunków odstąpienia czy czegokolwiek. Jedynie te bankowe od kredytu. Dziś już za późno żeby do niej iść, ale jutro sprawdzę.